Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Barry Brust s dvojročnou zmluvou v Slovane!

0 0

Obľúbený kanadský brankár sa vracia do Slovanu, s vedením klubu sa dohodol na dvojročnom kontrakte!

$article->fk_main_image->title


Vedenie HC SLOVAN Bratislava uzavrelo s Barrym Brustom zmluvu na nasledujúce dve sezóny, do apríla 2021. Brust tak v najbližších dňoch doplní na brankárskom poste Vladislava Habala.

„S vedením Slovana nastala v lete výrazne lepšia komunikacia v porovnaní s  nedávnou minulosťou. Svojim angažovaním chcem prispieť klubu vrátiť sa na pozície, ktoré mu patrili v čase odchodu zo slovenskej ligy do KHL a zvlášť, keď o rok oslavuje sto rokov. Aj preto sme sa dohodli na dvojročnom kontrakte. Teším sa a som nadšený, že budem chytať pred najlepšimi fanúšikmi, akých som vo svojej kariere zažil," povedal Barry Brust.

Populárneho brankára netreba priaznivcovi Slovana príliš predstavovať. Robustný Kanaďan si skvelé meno v Bratislave urobil v rámci svojho dvojročného pôsobenia v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy. Brust si v ročníku 2015/16, vo svojej slovanistickej premiére počínal skvele, keď v 37 dueloch dosiahol úspešnosť 92% zákrokov a pomohol tímu k postupu do playoff.

Rodák zo Swan Rivere v štáte Manitoba pokračoval vo svojej kariére ďalej jeden rok vo švajčiarskom HC Fribourg - Gottéron, kde opät prekročil hranicu 92,6% úspešných zákrokov. Naposledy bol členom kádrov Kunlunu Red Star, sezónu ukončil v Torpede Nižnij Novgorod. V ruskom celku bol Brust opäť ťahúňom mužstva, v základnej časti prispel 15 zápasmi postupom do playoff. V regulérnej časti i vo vyraďovačke bol Brust v percentuálnej úspešnosti opäť nad úrovňou 92%.

Miláčik bratislavského publika má skúsenosti z KHL  tiež z tímov Medveščaku Záhreb či Jugra Chanty Mansijsk. Počas svojej severoamerickej anabázy naskočil tiež do 11 stretnutí NHL, dlhé roky patril ku gólmanskej špičke v AHL.

„Angažovaním Barryho sme vyriešili pre nás veľmi dôležitú brankársku otázku. Verim že spolu s Láďom Habalom budú tvoriť kvalitnú dvojicu, čo sme považovali za kľúčové pri tvorbe tímu. Barry sa vracia do Slovana po dvoch rokoch a počas jeho pôsobenia patril nielem k výrazným oporám mužstva, pre fanúšikom k najobľúbenejším hráčom. K mužstvu sa hráč pripojí na začiatku nasledujúceho týždňa.“ vyjadril sa generálny manažér Juraj Bakoš.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Bačík Patrik 0 0
2. Jendek Dominik 0 0
3. Urbánek Jakub 0 0
4. Meszároš Andrej 0 0
5. Sersen Michal 0 0
6. Štajnoch Martin 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem