Logo

Správy

Najbližší zápas

Streda o 18:30
vs
HC SLOVAN Bratislava
DVTK Miskolc
Vstupenky Live prenos
Ticket Shop
Doma Vonku

Barry Brust s dvojročnou zmluvou v Slovane!

0 0

Obľúbený kanadský brankár sa vracia do Slovanu, s vedením klubu sa dohodol na dvojročnom kontrakte!

$article->fk_main_image->title


Vedenie HC SLOVAN Bratislava uzavrelo s Barrym Brustom zmluvu na nasledujúce dve sezóny, do apríla 2021. Brust tak v najbližších dňoch doplní na brankárskom poste Vladislava Habala.

„S vedením Slovana nastala v lete výrazne lepšia komunikacia v porovnaní s  nedávnou minulosťou. Svojim angažovaním chcem prispieť klubu vrátiť sa na pozície, ktoré mu patrili v čase odchodu zo slovenskej ligy do KHL a zvlášť, keď o rok oslavuje sto rokov. Aj preto sme sa dohodli na dvojročnom kontrakte. Teším sa a som nadšený, že budem chytať pred najlepšimi fanúšikmi, akých som vo svojej kariere zažil," povedal Barry Brust.

Populárneho brankára netreba priaznivcovi Slovana príliš predstavovať. Robustný Kanaďan si skvelé meno v Bratislave urobil v rámci svojho dvojročného pôsobenia v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy. Brust si v ročníku 2015/16, vo svojej slovanistickej premiére počínal skvele, keď v 37 dueloch dosiahol úspešnosť 92% zákrokov a pomohol tímu k postupu do playoff.

Rodák zo Swan Rivere v štáte Manitoba pokračoval vo svojej kariére ďalej jeden rok vo švajčiarskom HC Fribourg - Gottéron, kde opät prekročil hranicu 92,6% úspešných zákrokov. Naposledy bol členom kádrov Kunlunu Red Star, sezónu ukončil v Torpede Nižnij Novgorod. V ruskom celku bol Brust opäť ťahúňom mužstva, v základnej časti prispel 15 zápasmi postupom do playoff. V regulérnej časti i vo vyraďovačke bol Brust v percentuálnej úspešnosti opäť nad úrovňou 92%.

Miláčik bratislavského publika má skúsenosti z KHL  tiež z tímov Medveščaku Záhreb či Jugra Chanty Mansijsk. Počas svojej severoamerickej anabázy naskočil tiež do 11 stretnutí NHL, dlhé roky patril ku gólmanskej špičke v AHL.

„Angažovaním Barryho sme vyriešili pre nás veľmi dôležitú brankársku otázku. Verim že spolu s Láďom Habalom budú tvoriť kvalitnú dvojicu, čo sme považovali za kľúčové pri tvorbe tímu. Barry sa vracia do Slovana po dvoch rokoch a počas jeho pôsobenia patril nielem k výrazným oporám mužstva, pre fanúšikom k najobľúbenejším hráčom. K mužstvu sa hráč pripojí na začiatku nasledujúceho týždňa.“ vyjadril sa generálny manažér Juraj Bakoš.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 29 35
2. Zigo Tomáš 29 31
3. Puliš Radovan 28 21
4. Meszároš Andrej 29 19
5. Štajnoch Martin 25 14
6. Matoušek Tomáš 29 13
7. Bačík Patrik 29 11
8. Šedivý Eduard 29 11
9. Bondra Radovan 28 10
10. Viedenský Marek 15 10

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem