Po týždni opäť výhra nad Zlínom

0 0

HC SLOVAN Bratislava zdolal HC PSG Zlín znova presne po týždni po výsledku 3:2.

HC PSG Zlín – HC SLOVAN Bratislava 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 16. Holík, 30. Sýkora (Marušák, Urbanec) – 8. Surový, 24. Jeglič (Tičar, A. Šťastný), 34. Protasenja (Luža)

Zostavy:
PSG Zlín: Kašík – Marušák, Urbanec, Kobylík, Žižka, Kotvan, Stuchlík – Okál, Cibák, Sýkora – Štumpf, Holík, Veselý – Šťastný, Fořt, Sedláček
HC SLOVAN: Garnett – Barker, Sersen, Mihalik, Švarný, Luža, Kozák, Valach, Frolo – Surový, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Viedenský, Protasenja, Bartovič – Puliš, Murley, Bulík

Prvú veľkú šancu zápasu mal kapitán Slovanu Milan Bartovič, no jeho bekhendový blafák Kašík dokázal prečítať. Naši hráči sa potom museli brániť presilovke o dvoch hráčov. Tú však zahral Zlín veľmi zle a dokonca v nej inkasoval po bombe Tomáša Surového. Slovanisti boli naďalej aktívnejším mužstvom, vyslali na bránu PSG desať striel. Štyri minúty pred koncom úvodného dejstva však zaváhal na modrej čiare Sersen a Holík sa zoči – voči Garnettovi nepomýlil – 1:1.

Nerozhodný výsledok vydržal len do 24. minúty, keď sa až pred Kašíka predral Jeglič a bekhendom po ľade strelil náš druhý gól. O pár sekund nevyužl dobrú šancu Ladislav Nagy. Slovanisti sa nechali opäť zbytočne vylúčiť a druhú presilovku o dvoch hráčov zahral Zlín výborne a Sýkora vyrovnal na 2:2. Belasí v ‚dalších minútach zovreli domácich a nepúštali ich z vlastného pásma. Tlak nášho mužstva zúžitkoval Protasenja, ktorý bol pred bránou veľmi dôrazný a dorazil strelu Patrika Lužu.

V tretej tretine sa domáci snažili o vyrovnanie, boli tiež strelecky aktívnejší na Garnetta vyslali deväť striel. Azda najťažšie chvílky Slovanisti prestáli pri tretej pri ďalšej presilovke o dvoch hráčov. Říhovi zverenci mohli streliť gól v presilovej hre, šanca Nagy, či strela Mihalika v bráne neskončila. V samom závere domáci nedali gól ani v ďalšej presilovke i hre bez brankára. HC SLOVAN tak zdolal PSG Zlín 3:2.