Slovan zdolal Košice

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v 33. kole Tipos extraligy na ľade HC Košice 1:0. Jediný gól piatkového zápasu strelil v 39. minúte Brendan O\'Donnell. Brankár hostí Tyler Parks si tretíkrát v sezóne udržal čisté konto.

HC Košice - HC Slovan Bratislava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)Gól: 39. O\'Donnell (Ranford, Bortňák). Rozhodovali: D. Konc st., Novák - Ordzovenský, Šoltés, vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákovKošice: Sedláček - Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Novota - Klhůfek, Mráz, Chovan - Poirier, Réway, Lapšanský - Jenyš, Eliaš, Jokeľ - Belluš, Havrila, FričSlovan Bratislava: Parks - Sersen, Ališauskas, Meszároš, Štajnoch, Brodzinski, Maier, Beňo - Šišovský, Kytnár, O\'Donnell - J. Uram, Urbánek, Ranford - Matoušek, Bortňák, Kundrík - Jasenec, Jendek, LepskijOd úvodu sa hral rýchly hokej, no tímy si dávali pozor na defenzívu a šance priniesla až druhá polovica prvej tretiny. V 12. minúte Réway vybojoval puk pre Lapšanského, ktorý zblízka neprekvapil brankára hostí Parksa. Na opačnej strane neuspel v dvoch sľubných šanciach O\'Donnell a gólom sa neskončila ani Chovanova dorážka Klhůfekovej strely, keď Parks zastavil puk tesne pred bránkovou čiarou.Brankár Slovana podržal svoj tím v 23. minúte, keď zmaril únik Poiriera so zakončením osamoteného Lapšanského. Košičania boli blízko ku gólu aj v následnej presilovke, v ktorej Réway trafil žrď Parksovej bránky. Košičania boli v 37. minúte radi, že neinkasovali počas vlastnej presilovky, keď im unikol Ranford, ale Sedláčeka neprekonal. V 39. minúte sa hostia dostali k prvej presilovke v zápase a O\'Donnell strelou bez prípravy prekonal Sedláčeka - 0:1.V 41. minúte sa po krátkom úniku nepresadil Matoušek, ináč však bola záverečná časť najmä o košickej snahe vyrovnať. Nepodarilo sa to Lapšanskému ani Klhůfekovi, ktorých vychytal pohotový Parks.