Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Slovan začína prípravu na ľade

0 0

Zverenci hlavného trénera Romana Stantiena dnes dopoludnia odštartujú spoločnú predsezónnu prípravu.

$article->fk_main_image->title

Realizačný tím doplnený o asistenta trénera Rudolfa Jendeka sa so svojimi zverencami stretne na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu dopoludnia, pričom v úvodný deň prípravy majú spolu naplánovaný tréning na ľadovej ploche Haly B od 11:00 h.

Kabína belasých privítala nové, ale aj staré známe tváre. Prinášame menoslov hráčov, s ktorými klub doteraz podpísal kontrakty: Andrej Meszároš, Michal Sersen, Roman Kukumberg, Martin Štajnoch, Michel Miklík, Milan Kytnár, Tomáš Zigo, Radovan Puliš, Michael Vandas, Tomáš Matoušek, Vladislav Habal, Eduard Šedivý, Patrik Bačík, Marek Sloboda, Jindřich Abdul.

“Mužstvo sme začali skladať v podstate úplne na novo, keďže po vlaňajšej sezóne v kádri neostal ani jeden hráč. Za veľmi krátku dobu máme k dnešnému dňu podpísaných 15 hráčov a ďalších oznámime v priebehu najbližších dní. Káder na túto sezónu budú tvoriť prevažne slovenskí hráči, viacerí z nich už v Slovane hrali a osobne si v tomto období veľmi vážim, že prijali ponuku bojovať za Slovan. Káder budeme dopĺňať aj v priebehu sezóny, na ktorú sa zodpovedne pripravíme, pretože vieme, čo nás v Tipsport Lige čaká,” povedal generálny manažér HC SLOVAN Juraj Bakoš.

Na prvom tréningu sa do prípravy zapoja aj mladí talentovaní hráči. Medzi troma žrďami sa objavia Roman Sabó a Richard Noskovič. V defenzíve dostanú príležitosť bratislavský odchovanec a reprezentant do 20 rokov Daniel Demo, ako aj Filip Bobál. Z útočníkov sa budú s A mužstvom pripravovať Ján Ševčík a ďalší bývalý člen reprezentačnej dvadsiatky, rodák z Martina Jakub Urbánek.

“Dnešným dňom štartujeme obdobie zhruba ôsmich týždňov tréningového procesu, vrátane série prípravnych zápasov na ostrý štart súťaže. Som veľmi rád, že tu máme chlapcov, ktorí už v Bratislave pôsobili a odviedli kus dobrej práce. Prvé treningy budú zamerané na kondičnú stránku, postupne pridáme takticko - herné aspekty. Spoločne urobíme všetko pre to, aby sme Slovanu vrátili dôveru a meno, ktoré roky budoval a verím, že poctivou prácou si získame priazeň fanúšikov, ktorí boli vždy výborní a povzbudzovali svoj tím,” nechal sa počuť hlavný tréner klubu Roman Stantien.

Slovan odohrá v dňoch od 4. – 7. augusta kvalitne obsadený turnaj v Hradci Králové, kde sa stretne s účastníkom KHL Spartakom Moskva a dvoma celkami z najvyššej českej súťaže HK Mountfield Hradec Králové a HC Dynamo Pardubice. Ešte pred ostrým štartom Tipsport ligy naše sily preveria účastníci českej extraligy HC Energie Karlovy Vary a HC Kometa Brno. Začiatkom septembra odohráme zápas na ľade HKM Zvolen. V hre je ešte konfrontácia s vlaňajším semifinalistom Champions Hockey League Red Bull Salzburg. Z dôvodov konania Majstrovstiev Európy vo volejbale žien na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu nemôže Slovan odohrať ani jediný prípravný zápas v domácom prostredí. Svojim fanúšikom sa preto naostro predstaví až v prvom domácom zápase nového ročníka Tipsport Ligy.

Aktuálna súpiska HC SLOVAN Bratislava na prvom tréningu na ľade:

Brankári: Vladislav Habal, Roman Sabo, Richard Noskovič (3)  
Obrancovia: Michal Sersen, Patrik Bačík, Eduard Šedivý, Martin Štajnoch, Andrej Meszároš (od 1.8.2019)l, Daniel Demo, Marek Hudec, Šimon Trnavský, Lukáš Miklovič  (9)
Útočnící:  Roman Kukumberg, Marek Sloboda, Radovan Puliš, Michael Vandas, Jindřich Abdul, Tomáš Matoušek, Tomáš Zigo, Michel Miklík (od 1.8.2019), Milan Kytnár, Ján Ševčík, Jakub Urbánek, Filip Bobál, Matej Tóth, Dominik Jendek, Marek Valach (14).

Prípravné zápasy HC SLOVAN – leto 2019/20:

4.8. 2019 Dynamo Pardubice
5.8. 2019 Mounfield Hradec Králové
7.8. 2019 Spartak Moskva
15.8. 2019 Energie Karlovy Vary (zápas sa odohrá v Brne)
29.8. 2019 Kometa Brno
3.9. 2019 HKM Zvolen
5.-6.9. 2019 Red Bull Salzburg (?)

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Bačík Patrik 0 0
2. Jendek Dominik 0 0
3. Urbánek Jakub 0 0
4. Meszároš Andrej 0 0
5. Sersen Michal 0 0
6. Štajnoch Martin 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem