Slovan zachraňoval bod v závere

Vo štvrtom domácom vystúpení získali Slovanisti iba bod, ten zachránil v závere pri powerplay Brant Harris.

HC SLOVAN Bratialava - DVTK Miškovec 2:3 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 52. Bačik (Štajnoch), 59. Harris (O´Donnell, Sersen) - 25. Walker (Csányi), 29. Anderson (Walker, Vas), 61. Szirányi (Galanisz). Rozhodovali: Orolín, Snášel – Crman, Kacej, vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše

HC SLOVAN:
 Gudlevskis – Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Bačik, Valach, Maier, Beňo – O\'Donnell, Haris, Zigo – Brodzinski, Kytnár, Matoušek – Rapáč, Bortňák, Peluso – Jendek, Uram, Kundrík – Lukošík
Miškovec: Adorján – Fredriksson, Wehrs, D. Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Hadobás, Vojtkó – Anderson, Vas, Walker – Magosi, Galanisz, Csányi – Lövei, Miskolczi, Rokaly – Galajda, Ritó

Tréneri Slovana majú už niekoľko kôl problém so zložení zostavy pre zranenie, improvizovať museli aj tentoraz. V druhom útoku sa objavil obranca Brodzinski, on a jeho spoluhráči boli v prvej tretine strelecky aktívnejší. Viac šancí však mal Miškovec. Prvú už po pár sekundách, keď sa na Gudlevskisa rútil Walker, ale neuspel. Najväčšiu šancu Slovana v prvej tretine mal Harris, ale ani on nerozvlnil sieť. Potom sa opäť blysol Gudlevskis po zakončení Galanizsa.

Miškovec hral hneď po prestávke presilovku, ale presadil sa až po jej skončení. Aktívny Walker premenil prihrávku Csányiho a poslal hostí do vedenia. Strelec prvého gólu mal prsty aj v druhom. Bol pri prečíslení hostí dvoch na jedného, maďarský tím poslal do dvojgólového vedenia Anderson. Slovan znervóznel, na Miškovec nevedel v ofenzíve nájsť recept, na ľade sa potom strhla aj šarvátka.

Na začiatku tretieho dejstva hral Slovan presilovú hru, ale hostia sa aj tentoraz ubránili. Domáci sa snažili aj naďalej, boli strelecky aktívnejší, Adorjána v bránke DVTK sa im napokon podarilo prekonať v 52. minúte zásluhou Bačika. Očakávaný záverečný tlak Slovana prišiel, znásobila ho hra bez brankára, vyrovnanie napokon zariadil Harris.

Predĺženie sa hralo iba 42 sekúnd, keď o triumfe hostí rozhodol Szirányi.