Slovan začal trip dôležitou výhrou!

HC SLOVAN Bratislava zdolal Amur Chabarovsk 2:1.

Amur Chabarovsk – HC SLOVAN Bratislava 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 50. O. Li (Vl. Ušenin) – 7. Taffe (Sersen, Cheechoo), 43. Vopelka (Rosandić, Švarný)Zostavy:
Amur: Metsola (Pečurskij) – Gorochov, Kondratěv, Kolář, Kamalov, Aťušov, Malevič, Jelesin – Byvalcev, Litovčenko, T. Zohorna – Kuusela, Ramstedt, Kapustin – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, O. Li – Rudenkov, Krysanov, Nazarov.
HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Sersen, Kundrátek, Švarný, Plastino, Starosta, Bačík, Rosandić – M. Hlinka, Taffe, Cheechoo – Musatov, Jeglič, Chipchura – Skalický, Lušňák, Šťastný – Vopelka, Šiška, Petráš – Pätoprstý.Od prvých minút vyrovnaný hokej bez šancí na oboch stranách prerušila až siedma minúta, keď strelu Michala Sersena, tečoval po ľade do priestoru brány Jeff Taffe. S Amurom hrala následne dvakrát konštrukcia brány, najskôr pri strele Švarného, potom aj Sersena.V druhej časti hry boli aktívnejší domáci, Slovan prestrieľali v pomere 13:5. Veľkú šancu mal v prečíslení Konstantinov, nebezpečne pálil Rudenko, Brust si však držal čisté konto. V 29. minúte ohrozili domáci hokejisti Brusta pri vlastnom oslabení, našťastie netrafili priestor brány. Záver tretiny patrilo šanci pre dvojicu Rosandič – Chipchura, stav zostával nezmenený. Slovanu vyšiel vstup do tretej časti hry, keď už v 43. minúte prestrelili Metsolu cez betóny Lukáš Vopelka - 0:2. Domáci sa snažili o kontaktný gól, Brust držal čisté konto až do 50. minúty, keď sa z dorážky presadil Li. V závere zápasu Amur skúsil hru v šestici, no vyrovnať u nedokázal!Miloš Říha: Dnes sme opäť predviedli vysoko taktický, kolektívny výkon, podporený brankárom. Dve tretiny sme súpera k ničomu nepustili, boli sme lepší, nastrelili dve tyčky. Súper dal v závere kontaktný gól, dostal sa do tlaku, no záver sme zvládli a berieme dôležité tri body.