Slovan vyhral v Nitre po gólovej prestrelke

V druhom kole Tipsport Kaufland Cupu vyhral Slovan na ľade Nitry 7:5.

V úvodnej tretine sa v drese HC SLOVAN Bratislava presadili všetci z trojice útočníkov, ktorí už spolu pôsobili v minulosti práve v HK Nitra. Ako prvý skóre otvoril Dalibor Bortňák po peknej akcii Bačik - Rapáč. O minútu vyrovnal Marek Tvrdoň. V 11. minúte po chybe domácich blafákom skóroval Samo Buček. O dve minúty opäť vyrovnal Pätoprstý. V treťom góle mali prsty všetci traja útočníci z útoku, keď po peknej akcii strieľal tretí gól belasých Branislav Rapáč. O dve minúty vyrovnával Dauda.V druhej tretine išiel opäť do vedenia HC SLOVAN, keď Jasenec vysunul Petráša, ktorý v úniku vymietol horný kút domácej brány. Prešlo len pár sekúnd a Nitra opäť vyrovnala po strele Mareka Slováka.V záverečnej tretine Slovan využil presilovú hru, keď sa po presilovkovej súhre sa presadil Studenič. V 55. minúte v presilovej hre sa opäť Nitra dorovnala na nerozhodné skóre gólom Cardwella. Tri minúty pred koncom vybojoval puk na modrej čiare Jakub Sukeľ, ktorý aj s pomocou domáceho obrancu preklonil misky váh na stranu bratislavského Slovana. Na konečných 5:7 stanovil do prázdnej brány Milan Kytnár.HK Nitra - HC SLOVAN Bratislava 5:7 (3:3, 1:1, 1:3)Góly: 4\' Bortňák, 10\' Buček, 13\' Rapáč, 24\' Petráš, 45\' Studenič, 56\' Sukeľ, 59\' KytnárZostava HC SLOVAN Bratislava: Durný (Noskovič) — Bačík, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Valach, Maier, Beňo — O\'Donnell, Zigo, Jendek — Studenič, Kytnár, Sukeľ — Rapáč, Bortňák, Buček — Jasenec, Petráš, KundrikZostava HK Nitra: Cowley (Nagy) — Cardwell, Mezei, Nemec, Švarný, Bodák, Pupák, Knižka, Vitaloš — Hrnka, Slovák, Tvrdoň — Lantoši, Kollár, Žitný — Holešinský, Dauda, Šťastný — Minárik, Šiška, Pätoprstý