Slovan vybojoval výhru nad Soči

HC SLOVAN zvíťazil nad Soči v predĺžení, dvoma gólmi sa blysol Matúš Sukeľ.

HC Slovan Bratislava - HK Soči 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 16. M. Sukeľ (Jánošík), 38. Buc (Jánošík, Jeglič), 65. M. Sukeľ (É. Gelinas, Červený) - 11. Collins (Šmeľov, Bakoš), 50. Rosén (Kaletnik)Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Bačík (Slovan) a Rachimullin (Soči) 5 minút za bitku a Klok (Slovan) 10 minút+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Akuzovskij, Bukin - Berseňov, Judin (všetci Rus.), 4737 divákovZostavy:Slovan Bratislava: Štěpánek - Sersen, Jánošík, Klok, É. Gélinas, Bačík, Švarný, Boldižár - M. Lunter, M. Sukeľ, Liška - Červený, Taffe, Chipchura - Bailey, Buc, Jeglič - Baranov, M. SlobodaSoči: Barulin - J. Alexandrov, Jokipakka, Pajgin, Vorobiov, Rykov, Chomickyj, D. Alexandrov - Bočarov, Rosén, O\'Dell - Šmeľov, Collins, Bakoš - Altybarmakian, Točickyj, Polunin - Rachimullin, Tomilin, Kaletnik - ŽilinÚvod zápasu bol obojstranne opatrný, a tak diváci zatlieskali až individuálnej akcii Rudolfa Červeného z 8. min. Český útočník sa zbavil brániacich hráčov na pravom krídle a dostal sa k dvom streleckým pokusom. V oboch prípadoch však stroskotal na pozornom Konstantinovi Barulinovi. Hostia odpovedali najskôr prienikom mladého krídelníka Alexandra Polunina a v 11. min otvorili skóre. Sergej Šmeľov síce v dobrej pozícii medzi kruhmi neuspel, ale potom našiel pred bránkou Seana Collinsa a ten dopravil puk do siete. Odpoveď "belasých" prišla v 16. min, keď využil presilovku Matúš Sukeľ. Slovenský útočník vystrelil z pravej strany, Barulin jeho pokus neudržal a puk mu prepadol za bránkovú čiaru.Druhá tretina ponúkla minimum zaujímavých momentov a dlho sa zdalo, že v nej nepadne žiaden gól. V 29. min spestrili pokojný priebeh prostredného dejstva domáci obranca Patrik Bačík a útočník ruského tímu Damir Rachimullin, ktorí predviedli pästnú výmenu s viacerými presnými a tvrdými údermi. Zmena skóre prišla až o deväť minút neskôr. Bratislavčania druhýkrát v zápase zužitkovali presilovku, keď spred brány úspešne dorážal Dávid Buc. Platnosť jeho presného zásahu musel ešte potvrdiť videorozhodca, pretože hráči Soči sa sťažovali, že jeden z domácich hokejistov hral nedovolene so zdvihnutou hokejkou. Na začiatku tretej časti hry sa ocitol vo veľkej príležitosti Martin Bakoš, ktorý v nájazde na Jakuba Štěpánka zvolil bekhendový blafák. Český gólman však jeho zámer vystihol a pohotovo zasiahol betónom. V 47. min hráči Slovana zaváhali v rozohrávke spoza vlastnej bránky a ponúkli šancu súperovi. Stanislav Bočarov našiel v ideálnej streleckej pozícii Erica O\'Della, no ten namieril iba do Štěpánka. O tri minúty neskôr už bolo vyrovnané. "Belasí" nevyužili prečíslenie dvoch proti jednému a hneď vzápätí pykali, keď sa z podobnej situácie presadil Robert Rosén. Víťaza duelu muselo určiť až predĺženie. Oba tímy si vytvorili niekoľko príležitostí, ale jediným úspešným strelcom bol Sukeľ, ktorý zblízka dorážkou prekonal Barulina.