Slovan vybojoval ďalšie víťazstvo

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava vo vyrovnanom zápase zdolali švédsky Linköpings HC 4:2.

HC SLOVAN Bratislava – Linköpings HC  4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 8. Bližňák (Sersen, Škoula), 38. Kolena (Brejčák, Bakoš), 53. Mojžíš (Kukumberg, Daňo), 60. Bartovič (Škoula) – 31. Junland, 40. Rohdin (trestné strieľanie). Rozhodovali: Baluška, Mullner. Vylúčení: 2:4. Presilovky: 1:1. Hant Aréna, Skalica, 1 875 divákov.Zostavy:
HC SLOVAN Bratislava: Janus (Kopřiva) – Sersen, Škoula, Bartovič, Bližňák, Miklík – Sigalet, Štajnoch, Hudáček, J.Mikúš, Netík – Brejčák, Mojžíš, Daňo, Ölvecký, Kukumberg – Ďatelinka, Kudrna, Bakoš, T. Mikúš, Kolena.Linköpings HC: Engstrand (Andersson) – Grillfors, Junland, Salmonsson, Almtorp, Kolarik – Bäckman, Johansson, Hagelin, Lindhagen, Rohdin – Lorentzon, Hultström, Rygaard, Karlsson, Fish – Dahlström, Pettersson, Forsling, Nermark, Vrána.Slovanisti sa do švédskeho súpera pustili od úvodných minút bez rešpektu. Hostí v prvej päťminútovke viackrát podržal istý Engstrand. V 8. minúte sa Čadovi zverenci dočkali prvého gólu. Sersen perfektne našiel na modrej Bližňáka, ktorý strelou do ľavého horného rohu otvoril skóre – 1:0.  Po góle bol Slovan lepším tímom, no druhý gól sa mu v prvej tretine už streliť nepodarilo.V druhom dejstve sa do hry čoraz viac dostávali aj hostia z Linköpingu. V 31. minúte odišiel na trestnú lavicu Hudáček a pri následnom avizovanom vylúčení sa nemýlil Junland -1:1. Nerozhodný stav vydržal len sedem minút, keď sa dokázal presadiť dôrazný Kolena po dorážke Brejčákovej strely od modrej – 2:1. Minútu pred koncom druhej tretiny nariadil hlavný rozhodca Baluška po faule na Rohdina trestné strieľanie, ktoré švédsky útočník s prehľadom premenil – 2:2.Tretiu tretinu odštartovalo niekoľko nepríjemných striel hosťujúcich hráčov, ani jedna si však našťastie nenašla cestu za Janusov chrbát. Linköping následne zabrzdili dva fauly, po ktorých mali naši hráči výhodu presilovky piatich proti trom. Tú sme síce nevyužili, no následnú výhodu o jedného muža dokázal zúžitkovať delovkou Mojžíš po perfektnej predchádzajúcej práci Kukumberga – 3:2. V závere zápasu upravil na konečných 4:2 gólom do prázdnej brány Milan Bartovič. Rostislav Čada: "Rozhodujúcim momentom bola dnes využitá presilovka v tretej tretine. Pred ňou sme si zobrali oddychový čas, aby sme hráčov upokojili a povedali si, ako ju chceme hrať. Bola to správna príležitosť, aby sme ju využili. Švédi veľmi dobre korčuľovali, boli individuálne veľmi silní, agresívni. Vieme, že hrajú útočný hokej a bojujú do poslednej chvíle, preto som rád, že sme organizáciou, taktikou a veľmi dobrými individuálnymi výkonmi tomuto silnému mužstvu odolali a napokon zvíťazili."