Slovan vstúpil do turnaja výhrou!

HC SLOVAN Bratislava v úvodnom zápase Tatranského pohára zdolal HK Poprad 5:3.

V prvej tretine sa hral rýchly hokej, ktorému však chýbalo viac presnosti. Ako prvý sa do vedenia dostali hráči HC SLOVAN po strele Patrika Maiera, ktorú tesne pred brankárom Vošvrdom tečovala kanadská posila Brant Harris. V polovici zápasu Studenič výborne dokorčuloval puk v rohu klziska, odkiaľ našiel pred bránou Jakuba Sukeľa, ktorý šikovnou prihrávkou ponúkol gól pre Milana Kytnára. Domáci po góle Brejčáka v 31.minúte a Hasčáka v úvode tretej tretiny vyrovnali skóre na 2:2. V 55. minúte zápasu sa z gólu radovali oba tímy. Najskôr sa po peknej akcii presadil Studenič, keď následne o pár sekúnd opäť vyrovnal Hasčák. Víťazný gól strelil Samuel Buček, keď strelou spomedzi nôh obrancu vymietol horný kút domácej brány. Domáci skúsili pred koncom zápasu hru bez brankára, v ktorej do odkrytej brány uzavrel skóre zápasu Martin Štajnoch.HK Poprad - HC SLOVAN Bratislava 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)Góly: 31. Brejčák (Bjalončík, Matej Paločko), 48. Haščák (Preisinger), 55. Haščák (Handlovský) – 9. Harris (Maier, Ranford), 29. Kytnár (Sukeľ, Studenič), 55. Studenič (Meszároš, Štajnoch), 56. Buček (Ranford), 60. Štajnoch (Buček)HK Poprad: Vošvrda - Drgoň, Ulrych, Brejčák, Dalhuisen, Müller, Kramár, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Zagrapan, Handlovský – Matúš Paločko, Preisinger, Lušňák – Šotek, Bjalončík, Matej Paločko - MešárHC Slovan Bratislava: Durný – Sersen, Valach, Meszároš, Štajnoch, Maier, Ališauskas – Ranford, Harris, O\'Donell – Buček, Bortňák, Rapáč – J. Sukeľ, Kytnár, Studenič – Kundrík, Petráš, Jendek