Slovan vrátil baranom požičané, vyhral v predĺžení

Hokejisti HV SLOVAN Bratislava zdolali v nedeľnom šlágri 7. kola nadstavbovej časti Tipsport Ligy v skupine o 1.-6. miesto úradujúceho majstra HC \'05 iClinic Banská Bystrica 5:4 po predĺžení. \"Belasí\" si udržali druhé miesto v tabuľke, líder z Bystrice utrpel prvú prehru v nadstavbe.

HC Slovan Bratislava - HC \'05 iClinic Banská Bystrica 5:4 pp (2:1, 1:0, 1:3 - 1:0)Góly: 4. Viedenský, 18. Basaraba (Kytnár, St. Pierre), 26. Basaraba (St. Pierre, Bondra), 53. Bondra (Meszároš, St. Pierre), 63. Pance (Bačik, Kytnár) - 17. Hickmott (Ihnačák, Owens), 48. Owens (Kriška, Mlynarovič), 51. Ihnačák (Stupka), 59. Hickmott (Cardwell, Bartánus). Rozhodovali: Tvrdoň, M. Novák – Synek, Orolín, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, Počet divákov: 4273 divákov.HC Slovan Bratislava: Habal – Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Carson, Šedivý, Kučný, Demo – Pance, Kytnár, Viedenský – Basaraba, St. Pierre, Bondra – Jendek, Zigo, Žitný – Š. Petráš, Kukumberg, SlobodaHC \'05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Cardwell, Ďatelinka, Owens, Maier, Brejčák, Nemčík, Petrinec, Žiak – Hickmott, Ihnačák, Fafrák – Stupka, Mlynarovič, Kriška – Lunter, Bartánus, Hričina – Sarvaš, Gabor, KabáčŠláger kola sledoval iba riedko zaplnený Zimný štadión Ondreja Nepelu. Slovan sa ujal vedenia v 4. min zásluhou Viedenského - nahodený puk vyrazil Beskorowany iba pred seba a domáci útočník ho poslal do siete. "Belasých" rýchly gól nabudil a v ďalších minútach boli aktívnejším tímom. Drzú individuálnu akciu predviedol Jendek, chýbalo jej iba gólové vyjadrenie. Majster postupne vyrovnal hru a v 13. minúte mohol dať jeho prvý gól Žiak, ktorý sa dostal do samostatného úniku, Habal ho vychytal betónom. Domáci brankár ukázal svoje umenie aj v 16. min po strele Maiera. Bystrici to vyšlo až v 17. min v presilovke, po zakončení Hickmotta zostal puk ležať v bránkovisku, Habal ho stratil z dohľadu a nešťastne si ho zrazil za čiaru - 1:1. Odpoveď Slovana bola rýchla, o minútu neskôr mu v početnej výhode vrátil vedenie tečovanou strelou Basaraba.Úvod druhej tretiny patril Slovanu. Po góle volala strojová akcia s prihrávkou Kukumberga na Slobodu, ktorú v poslednej chvíli zastavila obrana hostí, dobrú šancu na zvýšenie náskoku mal aj Bačik. V 26. min sa domáci dostali do rýchleho prečíslenia 2 na 1, St. Pierre prihral Basarabovi, ktorý svojím druhým zásahom poslal Slovan do dvojgólového vedenia. Akcie Bystrice narážali na pozornú defenzívu "belasých", tí čakali na chyby súpera a využívali voľné priestory na brejky. V 33. min mal dobrú možnosť na poistenie náskoku Pance, Beskorowany bol proti.Slovan sa v tretej tretine stiahol dozadu a prenechal iniciatívu Bystričanom, ktorí v snahe vyrovnať vrhli všetky sily do útoku. V 48. minúte potiahol akciu hostí Kriška a Owens delovkou spoza kruhov prepálil Habala - 3:2. "Barani" potom ustáli oslabenie pri vylúčení Cardwella a po jeho konci znovu gólovo udreli. Na 3:3 vyrovnal v 51. minúte Ihnačák. Tento moment prebral domácich z letargie a opäť hokejovo ožili. V 53. min Slovan vyšachoval obranu hostí, kombináciu po osi St. Pierre - Meszároš zakončil zblízka Bondra - 4:3. Bystrica potom ubránila oslabenie pri vylúčení Nemčíka a v závere stavila všetko na jednu kartu. Po prihrávke Cardwella 77 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal Hickmott a poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol o dvojbodovom víťazstve Slovana Pance.