Slovan v záverečnom tlaku vyrovnať nedokázal

HC SLOVAN Bratislava nestačil na domáci Poprad, ktorému podľahol tesne 1:2.

HK Poprad - HC SLOVAN Bratislava 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 6. Vandas (Handlovský, Preisinger), 40. Bjalončík (Leclerc, Karterud) - 43. Štajnoch (Kytnár, Abdul). Rozhodovali: Müllner, D. Konc st. – M. Orolin, Šoltés, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4038 divákovPoprad: Nechvátal – Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Fabian, Ťavoda, Česánek – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, P. Svitana – Karterud, Paukovček, Leclerc – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrik – Králik
HC SLOVAN: Brust – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Hudec – Abdul, Zigo, Puliš – Petráš, Viedenský, Pance – Matoušek, Kytnár, Jendek – Bondra, Urbánek, Žitný – SlobodaSlovan po piatkovej prehre v maďarskom Miškovci nezačal dobre ani na ľade  Popradu. Už v 6. minúte sa domáci ujali vedenia po presnom zásahu Vandasa. Rovnaký hráč mohol po nezištnej prihrávke Preisingera zvýšil už na 2:0. V ideálnej pozícii ale zle trafil puk. Prvá formáciu Popradu súperovi poriadne podkurovala. Gól mal na hokejke i Preisinger. Svoju kľučku na bezmocného Brusta však nedotiahol do koncovky. Hostia zabrali až v druhej tretine, Nechvátal však chytal spoľahlivo. Najväčšiu šancu hostí spálil počas presilovej hry ich najlepší strelec Zigo. Jeho zakončenie spomedzi kruhov popradský brankár kryl. Domáci opäť udreli tesne pred druhým odchodom do šatní. Únik dvojice Leclerc - Bjalončík zakončil presnou strelou druhý menovaný.Slovanu sa podarilo dať kontaktný gól hneď v úvode tretej tretiny. V 43. minúte sa trafil od modrej obranca Štajnoch, ktorý prekonal Nechvátala pomedzi betóny. Hostia pridali na obrátkach a vypracoval si viacero gólových šancí. V závere tréner Stantien siahol po hre bez brankára. Pred bránkou Popradu to horelo, ale strelci Bratislavy odkrytú bránku minulu niekoľkokrát po sebe. "Kamzíci" prekvapili lídra tabuľky a po tesnej výhre si pripísali tri body.