Slovan v tejto situácii stojí za Tomášom Zigom

HC SLOVAN Bratislava má za sebou po návrate do Tipsport Ligy odohratých úvodných päť duelov so ziskom deviatich bodov.

Belasí zažili výborný štart do základnej časti, keď sa radovali z výhry v Košiciach i Liptovskom Mikuláši, dobré výkony na klziskách súperov potvrdili aj po výhre s Trenčínom na nulu.„Chlapcov musím pochváliť za dobre zvládnuté stretnutia vonku, v Košiciach či v Trenčíne sme podali vysoko taktické výkony s dobrou organizáciou hry, ktorá bola podporená istotou gólmana Habala či Brusta i našou efektivitou. Je to hra, ktorou sa chceme prezentovať,“ hodnotil hlavný tréner belasých Roman Stantien. V domácom prostredí sme v úplne opačnej situácii, po prehrách s Novými Zámkami a Banskou Bystricou stále na body čakáme.„Doma sme zatiaľ nebodovali, čo nás mrzí najmä kvôli fanúšikom, ktorí si našli cestu na zimný štadión. Tri body sme mali získať doma s Novými Zámkami, kde sme mali stretnutie dobre rozohraté, no hostia aj našou nediscplinovanosťou a s prispením trochy šťastia dokázali duel otočiť,“ pokračoval kodmidelník, ktorý bol na lavičke Slovana ako asistent aj v ročníkoch KHL.Tréner Roman Stantien vie, ktoré atribúty musí v zápasoch jeho mančaft zlepšiť. „Zlepšiť musíme efektivitu v zakončení, to sa ukázalo najmä v zápase s Banskou Bystricou, kedy sme hlavne v druhej tretine hostí jasne prehrávali, mali šance, no nedokázali vyrovnať. Zápas by sa potom určite vyvíjal inak,“ vyjadril sa Roman Stantien.Práve na zápas s Banskou Bystricou si našlo v Bratislave cestu 6000 divákov, obe mužstvá ponúkli divákom zaujímavé hokejové divadlo. „Zápas mal vysokú úroveň, hostia ukázali prečo sú majstrom v posledných troch sezónach. Na svoj tvrdý a fyzický štyl hokeja majú prispôsobený aj káder, ich legionári zahrali dobre početné výhody, kedy strelili dva góly,“ povedal 54 – ročný tréner.Záver vyhroteného zápasu priniesol aj slovnú výmenu medzi domácim Tomášom Zigom a hosťujúcim Jánom Brejčákom. „Hokej prináša aj tieto emócie, hráči si na ľade nič nedarujú ale všetko by malo byť v rámci fair – play. Ján Brejčák hrubo urazil Tomáša, bolo to ďaleko za hranicou, takéto správanie je neakceptovateľné a nemalo by sa stávať,“ dokončil Roman Stantien.Na túto tému sa vyjadril aj priamo generálny manažér Slovana Juraj Bakoš: „Slovan ako klub - manažment, ako aj celá kabína – v tejto situácii jednoznačne pevne stojí za Tomášom a je pripravený mu poskytnúť akúkoľvek podporu a pomoc.“