Slovan v Soči bez gólu

HC SLOVAN prehral na ľade HK Soči 0:3

HK Soči - HC SLOVAN Bratislava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 17. Morozov (Mamkin, Skačkov), 40. I. Zacharčuk (Grebenščikov), 58. Mamkin (I. Zacharčuk)HK Soči: Barulin – Chomickij, Alexandrov, Mamašev, Fantenberg, Kuznecov, Mamkin – A. Kosticyn, Ignatuškin (C), Krikunov – Morozov, Maxwell, Skačkov – Grebenščikov, O\'Dell, Levickij – I. Zacharčuk, Mereskin, Padakin.HC Slovan Bratislava: Brust – F. Novák, Meszároš (C), Švarný, Plastino, Starosta, Ďaloga, Pokorný, Bačík – Cheechoo, Taffe, Smoleňák – Valský, Kopecký, Musatov – Jeglič, Zigo, Chipchura – Vopelka, Lušňák, M. Hlinka.Rozhodca: Ravodin, Sidorenko – Zacharenkov, SazonovDiváci: 5.238Hokejisti Soči boli v prvej tretine aktívnejším mužstvom. Brusta zamestnali jeho útočnícic už v uvodných minútach zápasu, najnebezpečnejšie sa ukázala strela Kosticyna na vyrážačku nášho brankára. Slovanisti sa do vážnejšej šance nedostali. V 16. minúte odišiel na trestnú lavicu Hlinka, po ňom aj Novák a domáci presilovku o dvoch hráčov využili po niekoľkých sekundách na strelenie úvodného gólu.Výbornu šancu na vyrovnanie mali hokejisti Slovana hned na začiatku druhej tretiny pri dlhej presilovke o dvoch hráčov. Tú však belasí zahrali veľmi zle a gól streliť nedokázali. Blízko k streleniu gólu bol v ďalšej početnej výhode Tomáš Starosta, trafil však len tyč Barulinovej brány. Domáci sa z druhého gólu tešili v poslednej minúte druhej tretiny, keď Brustovu chybu pri rozohrávke potrestal Zacharčuk.  V 43. minúte vychytal domáci brankár Valského, ktorý sa ho snažil zaskočiť strelou po ľade. O štyri minúty neskôr mohol Zacharčuk pridať svoj druhý gól v zápase, v úniku bol tentokrát lepší kanadský brankár Slovana-. Belasí dostali šancu v podobe presilovky, v nej strieľal nebezpečne Plastino, skóre zápasu sa nemenilo. Bodku za nevydareným zápasom dal tri minúty pred koncom strelou od modrej čiary Mamkin 3:0. Miloš Říha: Naše zápasy sa opakujú ako cez kopirák. Z chýb dostávame góly. Odvaha, priamočiarosť, jednoduchosť nám v útoku chýba. Strieľame málo gólov. Na tréningu nám to ide, v zápase zbytočne vymýšľame, nehráme jednoducho. Do stretnutí treba dať aj viac srdiečka.