Slovan v príprave zdolal Graz 99ers

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prípravnom zápase nad Graz 99ers 4:1

Slovan Bratislava - Graz 99ers 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly Slovana: Zigo, Gašpar, Rapuzzi, Takáč
Zostava: Hlavaj (Gudlevskis) – Golian, MacKenzie, Yogan, Rapuzzi, Gašpar – Beňo, Gachulinec, Takáč, Preisinger, Jääskeläinen – Maier, Valach, Zigo, Bezák, Matoušek – Štajnoch, Sersen, Sukeľ.
Úvodnú tretinu začal aktívnejšie domáci Slovan. Prvý gól strelil 18 sekúnd pred koncom prvej tretiny Tomáš Zigo, keď šikovne tečoval prudkú strelu Maiera. V úvode druhej tretiny sa do úniku dostal Rastislav Gašpar a sám proti hosťujúcemu brankárovi Petersovi sa nemýlil. Hral sa svižný hokej a hráči si nič nedarovali. V závere tretiny zvyšoval na 3:0 americký útočník William Rapuzzi.
Na začiatku poslednej tretiny, po vylúčení domáceho hráča, znížili hostia po peknej kombinácii na 3:1. V 49. minúte však strelou od mantinelu vymietol horný kút útočník domácich Samuel Takáč a stanovil tak výsledok na konečných 4:1. Ďalší prípravný zápas odohrajú belasí 18.9. na ľade Dukly Trenčín.