Slovan v príprave zdolal Detvu

0 0

V historicky prvom vzájomnom súboji s Detvou sme vyhrali 2:1.

HC 07 WPC Koliba Detva - HC SLOVAN Bratislava 1:2     (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 50. J. Sýkora – 40. Štajnoch (R. Bondra, Meszároš), 56. Petráš (Podlipnik)

HC Slovan Bratislava: Habal (Sabo) – Sersen (C), Meszároš (A), Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Demo, M. Hudec – R. Bondra, Kukumberg (A), Puliš – M. Sloboda, Kytnár, Miklík – Petráš, Viedenský, Abdul – Matoušek, Urbánek, Žitný

HC 07 WPC Koliba Detva: Šimko (Petrík) – Andersons, D. Jendroľ, Matúš Chovan, Martin Chovan (C), Gachulinec, Golian, F. Fekiač, Pač – Ľupták, Podešva, J. Sýkora (A), J. Žilka, Král, P. Zuzin, Čenka, Gašpar, T. Klíma, P. Valent, V. Fekiač

V Detve panovala dobrá a žičlivá atmosféra, okorenená vysokou návštevou na štadióne. V prvej tretine sme videli vyrovnaný hokej s minimom šancí na oboch stranách. Štajnoch nastrelil konštrukciu brány a Kytnár v dobrej šanci prestrelil. Hral sa kvalitný hokej, ktorý sa nepodobal na prípravný zápas, skôr na súťažný.

Slovan v druhej tretine zlepšil hru a mal viac šancí ako v prvom dejstve. Odmenou mu bol presný zásah. Dvadsaťjeden sekúnd pred sirénou sa po akcii dobre hrajúceho Radovana Bondru presadil obranca Martin Štajnoch.

V tretej tretine vyrovnal gólom spoza brány hosťujúci Sýkora. Slovan v závere pridal na obrátkach, vytvoril si tlak, z ktorého pramenil gól Petráša, ktorý stanovil skóre na konečných 1:2.

Roman Stantien: „Prvá a tretia tretina bola vyrovnaná. V druhej tretine sme hrali veľmi dobre, mali sme niekoľko šancí. Z tlaku sme však mohli vyťažiť viac. Nevyužili sme v zápase presilovky, keď sme mali odskociť o dva góly. Domáci následne vyrovnanali gólom spoza brány. Veľmi dobre chytal brankár Habal. Rozhodujúci gól strelil Šimon Petráš po krásnej dlhej prihrávke a úniku po krídle.“

Domácim aj touto cestou ďakujeme za kvalitný prípravný zápas s dobrou organizáciou.