Slovan v príprave zdolal Detvu

V historicky prvom vzájomnom súboji s Detvou sme vyhrali 2:1.

HC 07 WPC Koliba Detva - HC SLOVAN Bratislava 1:2     (0:0, 0:1, 1:1)Góly: 50. J. Sýkora – 40. Štajnoch (R. Bondra, Meszároš), 56. Petráš (Podlipnik)HC Slovan Bratislava: Habal (Sabo) – Sersen (C), Meszároš (A), Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Demo, M. Hudec – R. Bondra, Kukumberg (A), Puliš – M. Sloboda, Kytnár, Miklík – Petráš, Viedenský, Abdul – Matoušek, Urbánek, ŽitnýHC 07 WPC Koliba Detva: Šimko (Petrík) – Andersons, D. Jendroľ, Matúš Chovan, Martin Chovan (C), Gachulinec, Golian, F. Fekiač, Pač – Ľupták, Podešva, J. Sýkora (A), J. Žilka, Král, P. Zuzin, Čenka, Gašpar, T. Klíma, P. Valent, V. FekiačV Detve panovala dobrá a žičlivá atmosféra, okorenená vysokou návštevou na štadióne. V prvej tretine sme videli vyrovnaný hokej s minimom šancí na oboch stranách. Štajnoch nastrelil konštrukciu brány a Kytnár v dobrej šanci prestrelil. Hral sa kvalitný hokej, ktorý sa nepodobal na prípravný zápas, skôr na súťažný.Slovan v druhej tretine zlepšil hru a mal viac šancí ako v prvom dejstve. Odmenou mu bol presný zásah. Dvadsaťjeden sekúnd pred sirénou sa po akcii dobre hrajúceho Radovana Bondru presadil obranca Martin Štajnoch.V tretej tretine vyrovnal gólom spoza brány hosťujúci Sýkora. Slovan v závere pridal na obrátkach, vytvoril si tlak, z ktorého pramenil gól Petráša, ktorý stanovil skóre na konečných 1:2.  Roman Stantien: „Prvá a tretia tretina bola vyrovnaná. V druhej tretine sme hrali veľmi dobre, mali sme niekoľko šancí. Z tlaku sme však mohli vyťažiť viac. Nevyužili sme v zápase presilovky, keď sme mali odskociť o dva góly. Domáci následne vyrovnanali gólom spoza brány. Veľmi dobre chytal brankár Habal. Rozhodujúci gól strelil Šimon Petráš po krásnej dlhej prihrávke a úniku po krídle.“Domácim aj touto cestou ďakujeme za kvalitný prípravný zápas s dobrou organizáciou.