Logo

Správy

SlovanPositive

Slovan v príprave na zápas proti Jokeritu

0 0

Hokejisti HC SLOVAN odohrajú v stredu podvečer zápas v Hartwall Arene proti Jokeritu Helsinki.

$article->fk_main_image->title

Belasí sa do hlavného mesta Fínska presunuli okamžite po prehre na ľade Rigy. Dinamo položilo základ dvoma gólmi v druhej časti hry, v nervóznom treťom dejstve poznačenom vylúčeniami pridalo ďalšie tri zásahy, všetky v početnej výhode. 

Duel v Arene Riga nedochytal Jakub Štěpánek. Český brankár v službách Slovana v jednej z presilovkových situácií domácich atakoval nepríjemne dotierajúceho súperovho útočníka McMillana tesne pred bránkoviskom a následne odstrelil hokejku k hlavnému rozhodcovi, za čo ho arbiter vylúčil do konca zápasu. Disciplinárna komisia KHL dnes dodatočne potrestala nášho gólmana suspendáciou na päť stretnutí, navyše jednozápasový dištanc za pästný súboj dostal obranca Adam Jánošík.

Na ľade silného Jokeritu tak bude mať Slovan k dispozícii v bránke mladučkého Michala Vojvodu. Stále len 18- ročný brankár debutoval v KHL práve na ľade Rigy. Medzi tri žrde sa bude musieť na celý zápas postaviť aj v Helsinkách a Soči. 

„V hokeji je to celkom nezvyčajná situácia. Nečakal som, že na ostatné dva zápasy v základnej časti zostanem pre Slovan jediným gólmanom. Poctivo som sa celú sezónu pripravoval, absolvoval som so skúsenou dvojicou Marekom Čiliakom a Kubou Štěpánkom množstvo tréningov. Nervozitu nepociťujem, budem stopercentne pripravený a koncentrovaný na zápas. Do brány sa teším a chcem podať čo najlepší výkon. V mladom veku je pre mňa veľkou výzvou i zážitkom nastúpiť od začiatku zápasu v najlepšej európskej súťaži,“ povedal tesne po popoludňajšom tréningu Michal Vojvoda.   

Zápas proti Jokeritu Helsinki začína v stredu o 17:30 h (SEČ). Pred ním ešte belasí absolvujú dopoludňajšie rozkorčuľovanie. Po stretnutí sa výprava Slovana presúva do dejiska posledného stretnutia na výjazde do Soči. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Bačík Patrik 0 0
2. Kukumberg Roman 0 0
3. Meszároš Andrej 0 0
4. Miklik Michel 0 0
5. Štajnoch Martin 0 0
6. Sersen Michal 0 0
7. Sloboda Marek 0 0
8. Šedivý Eduard 0 0
9. Vandas Michael 0 0
10. Abdul Jindřich 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem