Slovan v Poprade nevyužil ponúknuté príležitosti

HC SLOVAN Bratislava neuspel na ľade HK Poprad.

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly:
2. Handlovský (Brejčák, Dalhuisen), 13. Skokan (Ulrych), 34. Handlovský (Vandas), 58. Haščák - 20. Ranford (Kytnár, Studenič). Rozhodovali: Müllner, Žák – Junek, Ordzovenský, vylúčení: 3:1 na 2 min, navyše Ališauskas (Slovan) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.Poprad: Vošvrda – Drgoň, Ulrych, Dalhuisen, Brejčák, Hudec, Repe, Kramár – Haščák, Skokan, Mešár – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Svitana – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko – Hajnik
Slovan: Durný – Sersen, Ališauskas, Bačik, Štajnoch, Lee, Valach, Beňo – Buček, Ožvald, Rapáč – Ranford, Kytnár, Studenič – Gašpar, Urbánek, O\'Donnell – Kundrik, Petráš, Jendek

Popradčania proti Slovanu zopakovali úvod ako vystrihnutý z predošlých domácich stretnutí, keď išli rýchlo do vedenia. Už v 2. minúte Brejčákovu strelu od modrej tesne pred brankárom hostí šikovne tešoval Handlovský a Durný po prvý raz lovil puk zo siete. Domáci pokračovali v útočení a druhého presného zásahu sa po takmer identickej akcii dočkali v 13. minúte. Ulrych poslal puk na bránu a jemným tečom jej smer zmenil Skokan - 2:0. Keď už sa zdalo, že si "kamzíci" vezmú do šatne dvojgólový náskok, udrel aj Slovan. Handlovského vo vlastnej tretine "zbúral" hráč súpera a hostia predviedli okulahodiacu útočnú akciu. Na jej konci bol legionár Ranford a hosťujúce mužstvo vrátil späť do hry.V druhej tretine herne dominoval Slovan, ale svoje gólové príležitosti zahadzovali jednu po druhej. Proti bol najmä vynikajúco chytajúci brankár Popradu Vošvrda. V 28. minúte sa do úniku predral popradský obranca Hudec, ale jeho zakončenie iba orazítkovalo konštrukciu Durného bránky. Vzápätí sa na opačnej strane ocitol pred domácou bránou Kytnár. Jeho blafák skončil vo Vošvrdovej lapačke. V ďalšom priebehu hostia stupňovali tlak, v útoku vynikal Studenič. Studená sprcha pre Slovan prišla v 34. minúte. Domáci s vypätím všetkých síl udržali útočné pásmo, k odrazenému puku sa dostal Handlovský, ktorý ho napálil na bránku a po sérii odrazov skončil v sieti - 3:1.Tretie dejstvo veľa vzruchu na ľade neprinieslo. Poprad umnou hrou nepúšťal hostí do zdrvujúceho tlaku. Slovan štyri minúty pred koncom riadnej hracej doby siahol po hre bez brankára. To po krátkej dobe využil Marcel Haščák, ktorý poslal puk z polovice klziska do opustenej bránky Slovana - 4:1.