Slovan v Martine obhajuje majstrovský titul

Ôsmaci HC SLOVAN Bratislava zabojujú od štvrtka v Martine o titul Majstra Slovenska vo svojej kategórii.

Od štvrtka do soboty sa na zimnom štadióne v Martine uskutoční za účasti štvorice najlepších družstiev v jednotlivých regiónoch v poradí už LVII. ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky v kategórii ôsmych hokejových tried.Okrem domáceho celku MHA Martin, víťaza základnej časti súťaže na strednom Slovensku, tak na Turci nechýba ani obhajca minuloročného prvenstva HC Slovan Bratislava,  víťaz regiónu východ HC Košice a druhý tím zo stredu HKM Zvolen.Majstrovstvá SR starších žiakov sa odohrajú formátom každý s každým, v priebehu troch dní turnaja tak odohrajú všetky zúčastnené družstvá po tri zápasy.Na rozdiel od základnej časti v jednotlivých regiónoch, sa zápasy na Majstrovstvách SR využije trojbodový systém, pričom každý zápas musí mať svojho víťaza. V prípadne nerozhodného výsledku nasleduje päťminútové predĺženie, v prípade, že v ňom gól nepadne, na rad prídu samostatné nájazdy.Slovanisti pod taktovkou svojich bývalých úspešných hráčov Michala Hreusa a Michala Macha vykročia za obhajobou už vo štvrtok o 16:00 hod. v zápase proti Košiciam.Program zápasov LVII. ročníka Majstrovstiev Slovenskej republiky starších žiakov:Štvrtok, 29. marca 2018:
MHA Martin – HKM Zvolen (12.30 hod.)
HC Košice – HC SLOVAN Bratislava (16.00 hod.)Piatok, 30. marca 2018:
HKM Zvolen – HC Košice (13.00 hod.)
HC SLOVAN Bratislava – MHA Martin (16.30 hod.)Sobota, 31. marca 2018:
HC SLOVAN Bratislava – HKM Zvolen (11.30 hod.)
MHA Martin – HC Košice (15.00 hod.)