Slovan v Jaroslavli úspešný po predĺžení!

HC SLOVAN Bratislava zdolal Lokomotiv Jaroslavľ na jeho ľade 3:2 po predĺžení!

Lokomotiv Jaroslavľ – HC SLOVAN Bratislava 2:3pp (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)

Góly: 43. Polunin (Kraskovskij), 54. Kontiola (Kronwall) – 12. Chipchura, 13. Kundrátek (Šťastný), 65. Taffe (Kundrátek, Lušňák)Zostavy:
Lokomotiv Jaroslavľ: Sudnicin – Koledov, Gavrikov, Kronwall, Ljubuškin, Pašnin, Rafikov, Manuchov – Averin, Čistov, Loktionov – Kozun, Talbot, Kontiola – Apalkov, Mosaljov, E. Galimov – Kraskovskij, Kadějkin, Korškov – Polunin
HC SLOVAN Bratislava: Pogge – Kundrátek, Ďaloga, Švarný, Plastino, Rosandić, Meszároš, Pokorný – Taffe, Cheechoo, Šťastný – Jeglič, Nedorost, Viedenský – Valský, Chipchura, T. Kubalík – Šiška, Vopelka, Lušňák – M. Hlinka.Domáci hokejisti mali v prvých minútach zápasu viac z hry, no belasých držal istý Justin Pogge. Prvú veľkú šancu chytil kanadský brankár po strele Čistova. Neúspešní boli aj zámorskí hokejisti v službách domácich Maxime Talbot i Brandon Kozun. Belasí udreli z čista jasna z hokejky Kylea Chipchuru, ktorý sa dostal k puku pred bránkou a pohotovo poslal puk pomedzi Sudnicinove betóny. V čistej šanci nepochodil Petri Kontiola a Slovan udrel druhýkrát, výborne načasovanú prihrávku od Andreja Šťastného trafil bekhendom skvele Tomáš Kundrátek. Tri minúty pred prvou sirénou sa pred Poggem ocitol Kraskovskij, brankár Slovanu výborne zasiahol.V druhej dvadsaťminútovke domáci diktovali tempo hry a často robili našej obrane veľké problémy. V 26. minúte roztočil Lokomotiv takmer dvojminútový kolotoč v našom obrannom pásme, našťastie však neprišla vážnejšia strela na Poggeho. O päť minút neskôr si Kontiola povodil belasých, trafil však len nášho gólmana. Skvelý semafor vytiahol kanadský gólman proti strele Apalkova. To čo sa Lokomotivu nedarilo v dvoch tretinách vyšlo hneď v úvode tej tretej. V presilovej hre domáci vyšachovali našu obranu a Polunin zakončoval do okdrytej brány - 1:2. Hra sa potom upokojila, Lokomotiv síce  útočil, no nemal nebezpečnejšiu príležitosť na vyrovnanie. Tá však napokon prišla v ďalšej presilovke a Kontiola bekhendom na radosť Areny 2000 vyrovnal na 2:2. Ďalšie minúty gól nepriniesli, zápas tak išiel do predĺženia. V päťminútovke mali viac z hry domáci, v poslednej minúte však začal byť aktívnejší Slovan a po strele Kundrátka rozhodol o výhre Slovana Jeff Taffe. Miloš Říha: Dva body sú v Jaroslavli krásne, no mohol z toho byť o bod viac. Žiaľ za stavu 2:0 sme sa báli o výsledok, mohli sme byť aktívnejší. Taktickým výkonom z obrany sme však súpera eliminovali, Lokomotiv nám dal góly len v presilových hrách. Moc mužstiev tu nevyhráva, na začiatok tripu sme s dvoma bodmi spokojní.