Slovan už bez Vondrku a Ružičku

Obaja hráči Slovana by mali dohrať zbytok ročníka 2014/2015 v českej najvyššej súťaži.

Vedenie HC SLOVAN Bratislava sa krátko pred posledným dňom prestupového okna v európskych hokejových ligách rozlúčilo s dvojicou útočníkov – Michalom Vondrkom a Štefanom Ružičkom. K ukončeniu kontraktov prišlo po vzájomných dohodách.Michal Vondrka (nar. 17. 5.1982) posilnil HC SLOVAN pred úvodnou sezónou v Kontinentálnej hokejovej lige. Práve ročník 2012/2013 patril k jeho najvydarenejším, keď okrem postupu mužstva do playoff nazbieral v 48 zápasoch 22 kanadských bodov. V minulej sezóne prekonal svoje maximum ešte o dva body. V prebiehajúcej sezóne nastúpil Vondrka v drese s orlom na hrudi na 45 zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal 19 bodov, no herne za predošlými dvoma sezónami zaostal. Ďalšia kariéra českého útočníka by mala po Slovane pokračovať v pražskej Sparte.Štefan Ružička odohral za HC SLOVAN po novembrovom príchode iba 11 zápasov, v ktorých zaznamenal dva góly a dve asistencie. Dvadsaťdeväťročný hokejista sa v polovici decembra zranil a do hry už nezasiahol. Novým klubom tohto útočníka by sa mal stať ďalší účastník českej najvyššej súťaže HC Oceláři Třinec.HC SLOVAN Bratislava ďakuje obom hráčom za odvedené služby a v nových pôsobiskách im samozrejme želá veľa úspechov a zápasov bez zranení.