Slovan už aj s trénerom brankárov

Slovinský tréner Klemen Mohorič sa s vedením HC SLOVAN dohodol na ročnom kontrakte.

HC SLOVAN Bratislava začal tohto týždňovú prípravu v domácich podmienkach zimného štadióna Ondreja Nepelu aj s Klemenom Mohoričom, ktorý bude v našom klube zastávať pozíciu trénera brankárov. Hlavnou úlohou štyridsaťjedenročného Slovinca bude aj vďaka výbornej znalosti anglického jazyka príprava a komunikácia so špičkovým dvojicou našich dvoch kanadských brankárov Barrym Brustom a Justinom Poggem. Rodák zo slovinského mesta Kranj si počas hráčskej kariéry okrem slovinskej najvyššej súťaže vyskúšal tiež zámorský hokej počas pôsobenia v juniorských ligách i seniorskej East Coast Hockey League.  So slovinským národným mužstvom sa tiež predstavil na svetovom šampionáte vo Fínsku v roku 2003.Trénerskú kariéru odštartoval bývalý gólman v Jeseniciach, odkiaľ putoval do Medveščaku Záhreb. V hlavnom meste Chorvátska si odkrútil sezónu v EBEL lige a následne bol súčasťou realizačného tímu v troch sezónach nadnárodnej KHL. V ročníkoch 13/14 a 14/15 viedol v Medveščaku aj nášho súčasného brankára Barryho Brusta.HC SLOVAN Bratislava verí, že slovinský tréner prežije s našim mužstvom úspešnú sezónu a prispeje ku kvalitným výkonom u oboch kanadských brankárov!