Slovan ustrážil vedenie a zobral tri body

0 0

HC SLOVAN zdolal na vlastnom ľade Metallurg magnitogorsk 4:3

HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Góly: 9. J. Mikúš, 27. Ebert (Garbutt), 29. Marek Sloboda (Ebert, Ščerbatov), 38. Z. Boychuk (J. Mikúš, Řepík) - 28. Wolski (Lee, Kovář), 51. Bobrjašov, 55. Ellison (Wolski, Mozjakin)

Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Z. Boychuk (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons (Lot.), Gofman - Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 6651 divákov

Zostavy:
Slovan Bratislava:
Štěpánek - Meszároš, Sersen, Ebert, Després, Bačík, Barker, T. Voráček - Řepík, Viedenský, Z. Boychuk - J. Mikúš, Colby Genoway, Buchtele - Lamper, A. Šťastný, Garbutt - Marek Sloboda, Skalický, Ščerbatov
Magnitogorsk: Košečkin (29. Samsonov) - Lee, Birjukov, Tereščenko, Bobrjašov, Bereglazov, D. Denisov, Igošev - Mozjakin, Kovář, Wolski - Kokarev, Ellison, Timkin - Čibisov, Osala, Šenfeľd - Boltanov, Kaletnik, Platonov - Švyrjov

Začiatok stretnutia patril Slovanu a od piatej minúty hral presilovku, v nej však zaujala iba delovka Sersena od modrej čiary a Košečkinov zákrok betónom. V 9. min však hostia nedokázali odstreliť puk z obranného pásma, dostal sa k nemu J. Mikúš a otvoril skóre - 1:0. O niekoľko okamihov neskôr nepochodil v brejku Buchtele, potom v presilovke Ebert trafil Košečkina a tesne pred prvou sirénou si hosťujúci brankár poradil aj so strelou Ščerbatova.

V úvode druhej časti mal presilovku Magnitogorsk, tá priniesla šance Kovářa a Mozjakina. Už v rovnovážnom stave vystrelil spoza kruhu Ebert a Slovan viedol 2:0. O minútu neskôr v početnej výhode hostia skorigovali zásluhou Wolského, ale odpoveď Slovana na seba nenechala dlho časť a Marek Sloboda premiérovým presným zásahom v KHL zabezpečil domácim opäť dvojgólový náskok, čím vyhnal z bránky Košečkina. Nahradil ho Samsonov, ktorý si čisté konto udržal do 38. min, pretože ho v presilovke prestrelil Z. Boychuk.

V tretej tretine hrali hostia „stíhačku“ a gólmi Bobriašova a Ellisona skorigovali na 3:4. Slovan hral potom presilovku, no Samsonov počas nej neinkasoval. Magnitogorsk mal presilovku v záverečných sekundách, ale ani počas power-play už nevyrovnal.