Slovan uspel aj vo \"Winter Classic\"

Hokejisti Slovana sa vo štvrtok podvečer predstavili na otvorenej ľadovej ploche Hviezdoslavovho námestia.

Vybraní hráči HC SLOVAN  si pod vedením hrajúceho hlavného trénera Petriho Matikainena v mini exhibícii pred zrakmi niekoľkých  stoviek fanúšikov zmerali sily s výberom  starometských základných škôl. Tí našich chlapcov vôbec nešetrili a snažili sa Jarovi Janusovi nastrieľať čo najviac gólov. „Chalani boli veľmi šikovní a snaživí. Chcel som spraviť od začiatku zápasu zopár zákrokov, aby som si zdvihol sebavedomie,“ smial sa brankár Jaroslav Janus. „Všetci sme si zápas užili, takéto stretnutie som odohral vôbec prvýkrát. Som rád, že som tu mohol byť,“ doplnil Janus. Gólman Slovana napokon ťahal puk zo siete v riadnom hracom čase štyrikrát a pomohol svojim spoluhráčom k víťazstvu 6:4.  Hoci výsledok nebol dôležitý, pre fanúšikov štatistík uvádzame, že po dva góly strelili Matt Murley a Ján Brejčák, presadil sa aj Peter Ölvecký a odvážnym únikom sa podarilo skórovať aj brankárovi Jarovi Janusovi.V doplnkových nájazdoch boli úspešnejší mladší hokejisti. „Chlapci sa na nás chceli vytiahnuť, no nenechali sme im nič zadarmo. Verím, že sme potešili tak ich ako aj našich fanúšikov, ktorí boli rovnako ako v SLOVNAFT Arene aj tu v centre mesta výborní,“ povedal robustný zadák Ján Brejčák.Na záver milej udalosti ešte potešili hráči a tréner Slovana svojich verných fanúšikov podpismi a klubovým autobusom sa odobrali z námestia, veď už dnes doobeda ich čakal v SLOVNAFT Arene ďalší tréning. „Musíme sa dobre pripraviť, cez sviatky nás čakajú tri náročné zápasy, v ktorých chceme uspieť a byť v prvej osmičke,“ povedal Patrik Luža.Fotogaléria z exhibičného podujatia na Hviezdoslavovom námestí.