Slovan uspel v Brne po nájazdoch

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava prišli v Brne o dvojgólové vedenie, víťazstvo si napokon zabezpečili v nájazdoch.

Kometa Brno – HC SLOVAN Bratislava 2:3sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)

Góly: 33. Ostřížek (Ptáček, König), 59. Vincour (Ton, Ptáček) - 18. Hudáček (Surový), 25. Tičar, rozhod. nájazd NetíkZostavy:
HC Kometa Brno: Falter (Čiliak) – Ptáček, Dlapa, Hanzlík, Kuboš, Malec, König, Vágner – Mrázek, Vincour, Ostřížek, Ton, Hruška, Čermák (C), Holec, Burian, Koreis, Dočekal, Vondráček, Raška
HC Slovan Bratislava: Janus (Backlund) – Baranka, Sersen, Sigalet, Mojžíš, Mihalik, Brejčák, Luža, Bakoš – Vondrka, Nedorost, Nagy – Bartovič (C), Bližňák, Murley – Hudáček, Surový, Netík – White, Tičar, Jeglič – Lunter, ŠťastnýPrvá tretina zaujímavého merania síl v príprave na novú sezónu patrila zverencom rodáka z Brna Rostislava Čadu, no ako prví ohrozili pozorného Janusa Ostřížek s novou posilou Komety Petrom Tonom. V ďalších okamihoch už musel byť v pozore gólman domácich Martin Falter. V 6. minúte prenikol až pred bránu Ladislav Nagy, ktorého bekhendový pokus skončil tesne pred bránkovou čiarou. O niekoľko minút neskôr strieľal veľmi nepríjemne z medzikružia Václav Nedorost, aj tentokrát bol Falter pripravený. V 15. minúte vysunul nádherne Murley rýchleho Bartoviča, ten posunul na Bližňáka, ktorý však úplne sám pred bránou nedokázal otvoriť skóre. Slovanisti sa napokon dočkali v čase 17:53, keď z veľkého uhla strelil gól Libor Hudáček, asistenciu si pripísal Tomáš Surový.Aj prostrednú časť hry začal Slovan aktívnejšie. V 25. minúte sa usadila v našom útočnom pásme formácia White, Tičar, Jeglič, a posledne menovaný slovinský útočník dôrazne pretlačil dorážku po strele Roka Tičara za Martina Faltera – 2:0. Slovan potom ako by sa uspokojil s dvojgólovým vedením a do útoku sa čoraz viac dostávala Kometa. V 33. ,inúte potrestali domáci diskutabilné vylúčenia Slovana za príliš veľa hráčov na ľade, keď sa presadil Ostřižek. Brno malo aj ďalšie šance na vyrovnanie, Dočekal, ani Ostřížek však Janusa neprekonali.V tretej časti hry mohol Slovan Komete opäť odskočiť na rozdiel dvoch gólov, veľkú šancu spálil Václav Nedorost, ktorého vynikajúcim zákrokom vychytal Martin Falter. V 51. minúte už hráči Kometa dvíhali ruky nad hlavu, no gól Dočekala pre hru zo zdvihnutou hokejkou nemohol byť uznaný. V závere doplatil Slovan na dvojnásobné vylúčenie, ktoré potrestal v 59. minúte Vincour.  Pár sekúnd pred koncom mohol strhnúť víťazstvo na našu stranu Netík, ktorý v koncovke nepochodil. Český útočník si všetko napokon vynahradil v samostatných nájazdoch, kedy ako jediný prekonal Faltera. Podržal skvelý Janus, ktorý zneškodnil všetky nájazdy Komety. Rostislav Čada: Zápas sme začali veľmi dobre, mali sme lepší pohyb a organizáciu hry než súper. Dostali sme sa do dvojgólového vedenia a bola škoda, že sme nevyužili ďalšie šance na skórovanie. Chybou bolo nevyužitie presilovej hry päť na tri. V závere zápasu sme si sami skomplikovali zápas dvoma vylúčeniami a v oslabení sme dostali vyrovnávajúci gól. Na našu radosť napokon v nájazdoch zabezpečil víťazstvo Tomáš Netík.