Slovan uspel na ľade Vítkovíc

V deviatom prípravnom zápase sa až tromi gólmi podieľal na výhre HC SLOVAN prvý útok.

HC Vítkovice Steel – HC SLOVAN Bratislava 3:6 (0:1, 2:3, 0:2)23. Balán (Gřeš), 30. M. Hlinka (Sloboda, Zdráhal), 38. Kolouch (Olesz) – 4. Tičar (Jeglič, Starosta), 28. Nagy (Barker), 32. Surový (Barker), 37. Mihalik (Nedorost), 58. Surový (Barker), 60. Bartovič (Surový, Brust)HC Vítkovice Steel: Dolejš (Kantor) – Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Štich, Klok, Pastor, Kovář, Štencel – Gřeš, Olesz, Illéš, Szturc, Zdráhal, Hlinka, Kucsera, Káňa, Vandas, Balán, Tomi
HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Barker, Sersen, Starosta, Švarný, Valach, Mihalik, Kozák, Luža – Surový, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Viedenský, Protasenja, Bartovič – Skalický, Lušňák, PetrášV prvej tretine boli domáci hokejisti aktívnejší a na Brusta vyslali až pätnásť striel. Náš gólman však chytal spoľahlivo a za svoj chrbát nepustil ani jeden puk. V prvých minútach si dokázal poradiť aj s nebezpečnými strelami produktívneho Szturca či Olesza. Na opačnej strane využila rýchly brejk druhá formácia, keď sa po presnej prihrávke Žigu Jegliča nemýlil Rok Tičar. Najväčšiu šancu domácich spálil v závere Zdráhal, ktorý úplne sám pred Brustom netrafil priestor brány.Druhá tretina bola bohatá na góly. Najskôr v 23. Minúte vyrovnal Balán, ktorý sa dostal k puku šikovne z rohu klziska a nedal Brustovi šancu. Vedenie na stranu Slovana strhol presnou strelou po ľade Ladislav Nagy, no domáci zásluhou Hlinku už o dve minúty neskôr vyrovnali. Naši hráči potom rozvlnili sieť za Dolejšom dvakrát – najskôr zblízka namieril presne Surový, po ňom dával po výbornej prihrávke Nedorosta do prázdnej brány Mihalik. Domáci znížilii v 38. minúte z hokejky Koloucha.V záverečnom dejstve boli belasí lepším mužstvom a kontrolovali stav zápasu. Naši hráči sa dokázali ubraniť tiež presilovej hre o dvoch hráčov. V samom závere pri tlaku domácich unikol Tomáš Surový a druhým gólom v zápase strelil náš piaty gól. Gólom do prázdnej brány uzavrel na konečných 6:3 Milan Bartovič.