Slovan úspešný aj druhýkrát doma

HC SLOVAN Bratislava zdolal v príprave v SLOVNAFT Arene aj druhého českého súpera. Dvomi gólmi sa blysol Václav Nedorost.

HC SLOVAN Bratislava – HC PSG Zlín 3:2 (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Góly a asistencie: 19. Nedorost (Surový), 39. Nedorost (Surový), rozh. náj. Viedenský – 24. Holík, 57. Sedláček

HC SLOVAN Bratislava: Brust (Pavlas) – Barker, Valach, Mihalik, Kozák, Luža, Frolo, Bačík, Rosandič – Surový, Nedorost, Nagy (A) – Puliš, Murley, Bartovič (C) – Skalický, Viedenský, Lušňák – Petráš, Rehák, Bulík – Skokan
PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Urbanec, Kotvan, Řezníček, Holík, Horák, Matějíček, Stuchlík, Korím – Sýkora, Cibák, Okál – Obdržálek, Holík, Štumpf – Sedláček, Vlach, Čachotský – Čech, Fořt, Ondráček

Rozhodca: Baluška, Fridrich – Kacej, Návratek
Diváci: 4.673Druhý prípravný zápas v domácom prostredí začal u oboch strán vlažne, mužstvá hrali v úvodných minútach zväčša v strednom pásme. Prvé šance prišli až v presilových hrách, keď sa dvakrát previnili hokejisti zo Zlína. Početnú výhodu mali k dispozícii aj hostia, no paradoxne práve pri nej inkasovali. Do úniku sa v 19. Minúte dostal Tomáš Surový, a jeho vyrazenú strelu umiestnil do brány Václav Nedorost.Hosťom sa podarilo vyrovnať skóre zápasu v 24. minúte, keď sa po závere pred našim gólmanom odrazil puk od korčule nášho obrancu za Brusta. Slovanisti v 39. Minúte opäť vyhrávali – na konci akcie bola opäť Václav nedorost, ktorý zakončil akciu po prihrávke od Tomáša Surového – 2:1. V závere stretnutia mal Slovan dve príležitosti, najsôr strieľal Milan Bartovič, následne sa nepresadil ani Matt Murley. Zápas tak dospel k samostatným nájazdom. V nich bol jediným úspešným strelcom Marek Viedenský, Barry Brust zlikvidoval všetky nájazdy Zlína. HC SLOVAN sa tak nemýlil ani v druhom domácom stretnutí v príprave na nový ročník KHL.