Slovan udržal náskok a berie tri body

HC SLOVAN Bratislava zdolal Salavat Julajev Ufa 3:2.

HC Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Góly: 3. Řepík, 46. Z. Boychuk (Bačík, Réway), 49. Sersen (Z. Boychuk) - 52. Kemppainen (Hartikainen), 56. Burdasov (A. Fiodorov)

Vylúčení: 4:0 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Morozov (Rus.), Odiňš (Lot.) - Sadovnikov, Šeľanin (obaja Rus.), 7766 divákov

Zostavy:
Slovan: Štepánek - Ebert, Sersen, Meszároš, Bačík, T. Voráček, Barker, Švarný - Řepík, Viedenský, Kašpar - Z. Boychuk, Colby Genoway, Réway - Skalický, A. Šťasný, Ščerbatov - J. Mikúš, T. Hrnka, Marek Sloboda
Ufa: Scrivens - Larsen, Loginov, Garejev, Panin, Arzamascev, Beľakov, Gončarov - Soloduchin, Kemppainen, Hartikainen - Omark, I. Zubov, Burdasov - A. Fiodorov, Juňkov, Lisin - I. Makarov, Kuzmin, Majorov

Slovan v zostave s novou akvizíciou Martinom Réwayom začal aktívnejšie a už v tretej minúte sa ujal vedenia - Řepík sa predral až do útočného pásma a bekhendom pomedzi betóny Scrivensa otvoril skóre. Vzápätí svoju šancu nevyužil obranca Ebert, na opačnej strane zachránil Štěpánek pri príležitosti I. Makarova. V závere prvej časti Scrivens vychytal Skalického v brejku.

Druhá tretina veľa vzruchu nepriniesla, hostia však mali prevahu aj zásluhou presiloviek pri vylúčeniach J. Mikúša a Švarného. Všetky príležitosti Ufy zneškodnil Štěpánek.

Druhého gólu sa bratislavskí diváci dočkali v 46. minúte z hokejky Zacha Boychuka, ktorého vpred vysunul Réway. Slovan sa potom ubránil pri presilovke súpera a už v rovnovážnom stave skóroval opäť, no rozhodcovia neuznali gól A. Šťastného pre postavenie Skalického v bránkovisku. Tretí zásah v Scrivensovej bránke však na seba nenechal dlho čakať, dosiahol ho obranca Sersen, pre ktorého to bol prvý gól v tejto sezóne. V 52. min síce skorigoval hosťujúci Kemppainen a na rozdiel jediného gólu upravil Burdasov, ale na vyrovnanie už Ufa nemala sily ani dostatok času.