Slovan ťahal v dráme za kratší koniec

HC SLOVAN Bratislava nebodoval ani vo štvrtom domácom zápase, Atlant Mytišči zvíťazil v SLOVNAFT Arene 5:4.

HC SLOVAN Bratislava - Atlant 4:5 (1:2, 1:0, 2:3)

Góly: 19. Nagy (Sersen, Murley), 37. Hudáček (Nagy, Sersen), 44. Nagy (Kozák, Sersen), 52. Murley (Barker, Hudáček) - 6. Taratuchin (Jarullin), 7. Šmeľjov (Potapov), 44. Juňkov (Leščenko), 52. Sošnikov (Korobov), 57. Sošnikov. Rozhodcovia: Vasiliev, Kadyrov - Parfionov, Susujev, vylúčení: 5:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 7574 divákov

HC SLOVAN Bratislava: Janus (7. Baroš) – Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, Brejčák, Kozák, Mihálik – Hudáček, Murley, Nagy - Netík, Tičar, Jeglič - Kudrna, Surový, White - Ölvecký, Šťastný, Lunter
Atlant Mytišči: Engren - Korobov, Gilroy, Novopašin, Sorokin, Jarullin, Ťuľapkin, Babčuk - Sošnikov, Potapov, Šmeľjov - Černov, Bodrov, Chlopotov - Kozlov, Taratuchin, Levickij - Leščenko, Voroni, Juňkov - Jekimovs

Zápas sa od úvodu hral v rýchlom tempe. Prvú šancu si vytvorili domáci, keď po prihrávke Nagya pálil tesne mimo Hudáček, postupom času sa však začali viac presadzovať hráči Atlantu. V 6. minúte sa im podarilo otvoriť skóre - obrana Slovana vydláždila cestičku Taratuchinovi, ktorý si od zadného mantinelu nakorčuľoval pred bránku a zblízka pohodlne zavesil. O 92 sekúnd už bolo 0:2, keď Šmeľjov spoza kruhu na vhadzovanie prestrelil Janusa. Toho následne vystriedal Baroš, ktorý tak absolvoval súťažnú premiéru v bránke Slovana. "Belasí" po tomto momente pridali, no ich hre chýbala myšlienka. Z domáceho kotla sa tak ozval hlasitý pokrik "budíček". Rozcengať ho mohol v 16. minúte, Netík sa sám pred Engrenom zbytočne ukľučkoval. Na druhej strane Baroš ukázal svoje umenie v oslabení pri šanci Juňkova. Slovanisti sa vrátili späť do zápasu v 19. min, keď Nagy v presilovke strelou zápästím trafil Engrenovi presne na "teplomer" - 1:2.

V druhej tretine úroveň hry upadla, slovanisti sa síce tlačili dopredu, no iba s ťažkosťami prenikali do obranného pásma súpera. V polovici duelu sa predral pred domácu bránku Leščenko, Baroša však bekhendom neprekonal. Následne osamotený Hudáček zahodil veľkú šancu po prihrávke Nagya. Najproduktívnejší hráč "belasých" potom priviedol divákov do varu nádhernou sólo akciou, Engren jeho bekhendový pokus zázračne chytil. V 37. to už Nagyovi vyšlo, keď parádne prešiel po pravom krídle a naservíroval gólovú prihrávku Hudáčekovi - 2:2.

Slovanisti na prelome druhej a tretej tretiny úspešne prežili 71-sekundové oslabenie o dvoch hráčov a hneď po vypršaní trestov pridali hosťom tretí gólový úder. Presadil sa opäť Nagy, ktorý pohodlne skóroval z dorážky po Kozákovej strele. Z vedúceho gólu sa domáci tešili iba 28 sekúnd, Leščenko našiel zadovkou Juňkova, ktorý vyrovnal 3:3. Zápas dostal grády, Murley v presilovke po strele Barkera dorazil puk do siete a poslal "belasých" druhýkrát do vedenia. Hráči Atlantu však okamžite gólovo odpovedali, na 4:4 upravil Sošnikov. Piaty gól Atlantu pridal po nájazde opäť Sošnikov, jeho trefu ešte musel odobriť videorozhodca. Poslednú šancu Slovana na vyrovnanie a zaistenie predĺženia nevyužil Hudáček, ktorý nepremenil trestné strieľanie. Domácim už nepomohla ani záverečná power play bez brankára.

Hlasy po zápase:
Petri Matikainen, tréner Slovana: "Jedným slovom - katastrofa. Najmä starší brankár musí zachytať, musí ťahať tím, čo sa nestalo. Janus by sa mal zobudiť. Samuel Baroš si po jeho vystriedaní počínal celkom dobre, ale potrebujeme späť Johana Backlunda. Hneď ako sme skórovali, ihneď sme inkasovali, neuveriteľné. Starší hráči robia na ľade také chyby, to je neakceptovateľné. Prvá pätorka nás dnes ťahala, ale ostatní hrali slabo. Toto je veľká šanca pre mladých hráčov, ale nepáči sa mi, ako hrajú. Nedávajú do hry všetko, čo v sebe majú. Nie sú dostatočne hladní, je to neuveriteľné."