Slovan stratil vyhratý zápas

HC SLOVAN Bratislava vyhrával v 26. minúte na ľade Medveščaku Záhreb 4:0, napokon však po prehre 5:4 prišiel o všetky body.

Medveščak Záhreb – HC SLOVAN Bratislava 5:4 (0:2, 3:2, 2:0)

Góly: 30. Thomas (Bjorkstrand), 30. Glumac (Perkovich, Carle), 37. Murray (Glumac), 46. Hedberg (Thomas, Bjorkstrand), 51. Pelletier (St. Pierre) – 14. Jeglič (Tičar), 16. Šťastný (Surový), 24. Murley (Vondrka, Barker), 26. Murley (Štajnoch, Barker)Zostavy:
Medveščak: Owuya (od 26. min Heeter) – Morrissonn, Flood, Martinović, Carle, Popovic, Hutchinson, Kinrade – Pelletier, St. Pierre, Leino – Perkovich, Murray, Glumac – Thomas, Bjorkstrand, Hedberg – Segal, McLean, Beaudoin
HC SLOVAN: Janus (LeNeveu) – Sersen (A), Luža, Barker, Štajnoch, Kozák, Starosta, Šťastný – Nagy (A), Nedorost, Bartovič (C) – Jeglič, Tičar, Netík – Vondrka, Murley, Hudáček – Ölvecký, Surový, Kudrna Šiesty vzájomný zápas a zároveň prvý pre oba tímy v roku 2015 začali lepšie hokejisti Medveščaku Záhreb. Domáci úvodné minúty dokázali zatlačiť Slovan pred vlastnou bránou, nášho gólmana ohrozil bekhendom Hedberg a po ňom aj strelou švihom Kurtis McLean. Medveščak dlhšie vo vlastnej obrannej tretine zovrela tretia útočná formácia, z ktorej sa niekoľkými strelami na Owuyu prezentoval Michal Vondrka.  Janus zachránil Slovan v  presilovke Medveščaku, na ktorej konci naskočil na ľad Tičar, no tiesnený nedokázal v nájazde usmerniť puk za Owuyu. V rovnakom striedaní však vynikajúco posunul ten istý hráč Jegličovi, ktorý švihom vyprášil pravý horný roh domácej svätyne – 0:1. V Záhrebe to bolo v 16. minúte ešte veselšie, keď nahodený puk od Tomáša Surového zrazil do brány Andrej Šťastný – 0:2.Hokejistom Slovanu vyšiel perfektne úvod do druhej časti hry. Dobrú šancu v 22. minúte ešte nevyužil Vondrka, ktorý trafil len Owuyu, no z ďalšiho útoku namieril presne Matt Murley a bolo 3:0. O dve minúty neskôr naservíroval pekne Štajnoch Murleymu a americký útočník svojim druhým brilantným gólom vyhnal z brány Marka Owuyu. Zverenci Matikainena si vybrali slabšiu chvíľku po polhodine hry a domáci okamžite trestali, najskôr prepadol Janusvi ľahší puk od Thomasa, o desať sekúnd neskôr sa dobre zorientoval pred bránou Glumac – 2:4. Hra sa potom na niekoľko minút ukľudnila. V 37. minúte sa potvrdilo nedáš dostaneš, na jednej strane nevyužil Slovan prečíslenie tri na jedna a okamžite z protiútoku sa presadil spomedzi kruhov Murray – 3:4. Belasí sa v tretej časti hry zamerali na defenzívu, jednogólový náskok sme však vydržali brániť len päť minút, pred Janusom sa ocitol úplne nekrytý Hedberg a vyrovnal. Slovanistom mohol hneď vzápäti vrátiť vedenie Bartovič i Nagy, oboch vychytal Heeter. V 49. minúte unikol obrancom Slovana Thomas a Janus vytiahol proti jeho strele výborný zákrok, rovnako ajo niekoľko sekúnd po strele Glumaca. Dokonalý obrat sa domácim podaril v 50. minúte, k puku sa dostal na ľavom kruhu Pascal Pelletier, ktorý pohotovo prekonal piatykrát Janusa - 5:4. Zápas mohol poslať aspoň do predĺženia Netík, jeho strela skončila len v lapačke Heetera. V samom závere to Slovan skúsil aj v hre bez brankára, vyrovnať sa nám však už nepodarilo. Petri Matikainen: Dnes to bola pre nás nočná mora. Tridsaťminut sme hrali dobrý zápas, nepustili domácich do šancí, dodržiavali systém hry v obrannom pásme a strelili štyri góly. Neviem si vysvetliť, čo sa stalo, prestali sme hrať, dostali dva rýchle góly a odovzdali všetky zbrane do rúk Záhrebu.  Hodnotí sa mi to ťažko, všetkých nás to nesmierne mrzí, dnes sme tu mali brať všetky body. Na situácii nám ani nepridávajú zranenia bekov, dnes nedohrali zápas tiež útočníci Nedorost, Tičar ani Vondrka. Musíme však bojovať ďalej a snažiť sa vyhrávať v ďalších zápasoch.