Slovan stratil body v závere

Hokejisti Slovana na ľade silnej Kazane dvakrát vyhrávali, napokon o zisk čo i len bodu prišli tri minúty pred koncom.

Ak Bars Kazaň – HC SLOVAN Bratislava 4:3 (2:2, 0:0, 2:1)

Góly: 17. Pajgin (Mirnov, Kosticyn), 18. Medvedev (Azevedo, Petrov), 52. Pesonon (Pajgin), 57. Varnakov – 10. Nagy (Nedorost), 12. Murley (Sigalet), 45. Vondrka (Jeglič)Zostavy:Ak Bars: Nilsson (Garipov) – Musin, Medvedev (A), Kornejev, Nikulin (A), Pajgin, Heshka, Rylov, Denisov – Pesonen, Azevedo, Petrov – Lukojanov, Svitov (C), Obuchov – S. Kosticyn, Malychyn, Mirnov – Möller, Burmistrov, Varnakov
HC SLOVAN: Backlund (Janus) – Baranka, Sersen (A), Sigalet, Starosta, Mihalik, Brejčák, Luža – Vondrka, Nedorost, Nagy (A) – Hudáček, Surový, Netík – Bartovič (C), Tičar, Murley – Ölvecký, White, JegličHokejisti Slovana nastúpili do posledného zápasu na úvodnom tripe nového ročníka veľmi sústredene a domácim hviezdam nedovolili sa v útočnom čase výraznejšie presadiť. Až v šiestej minúte vyskúšal Backlunda bývalý útočník pražského Leva Azeveda, švédsky gólman však nemal problém strelu vyraziť.  Potom sa už ale k slovu dostali hráči Slovana, Ako prvý vyskúšal Nilssona tvrdou strelou Brejčák. V 10. minúte prešiel v presilovej hre execelentne cez celé klzisko Ladislav Nagy a pomedzi betóny poslal Slovan do vedenia. O dve minúty neskôr sme vyhrávali už 2:0, keď si presnou strelou švihom otvoril strelecký účet v Slovane Matt Murley.  Čadovi zverenci potom nevyužili presilovku a prišiel trest – presnú prihrávku Kosticyna poslal za chrbát Backlunda Pajgin. Neubehla ani minúta a po chybe v obrane sa z tesnej blízkosti nemýlil Medvedev 2:2.Slovanisti sa mohli isť znovu do vedenia v 23. minúte, no v nariadenom trestnom strieľaní si s koncovkou nepotykal Milan Bartovič. Hra sa potom sústredila najmä v strednom pásma a mužstvá si gólovú šancu nevytvorili.  V 32. minúte sa snažil individuálne presadiť Ölvecký, dostal sa aj k strele, Nilssona ale trafil len do betónu.  Dobrú šancu na gól mala aj českobudejovická dvojica v Slovane Nedorost – Vondrka, v poslednej chvíli dokázal presnú pihrávku na druhého menvaného zblokovať domáci bek. Záverečné dejstvo začalo nevyužitou presilovou hrou Slovana. Na druhej strane si obrana Slovana musela dať pozor na dobiedzajúcu prvú formáciu Kazane, ktorá sa usadila v našom obrannom pásme. V 45. minúte unikol domácim hokejistom Žiga Jeglič, ktorý videl pred bránou Michala Vondrku, poslal na neho puk a český hokejista strelil tretí gól Slovana v zápase! Skóre 3:2 pre Slovan vydržalo do 53. minúty, keď vymietol pravý roh Backlundovej brány nechytateľne Jane Pesonen. Tri minúty pred koncom zápasu dostala Slovan pod talk štvrtá formácia a Varnakov aj s prispením šťastia rozhodol o víťazstve Ak Bars Kazaň. Rostislav Čada: Myslím si, že sme videli rýchly a bojovný zápas, v ktorom dobre hrali obrany a útoky oboch tímov. My sme zápas stratili v dvoch rovnakých situáciach, kedy sme inkasovali po sebe rýchle dva góly, čo rozhodlo o výhre domácich.