Slovan späť doma, prvým súperom Kunlun

HC SLOVAN Bratislava sa po štyroch zápasoch vonku predstaví svojim fanúšikom, v nedeľu o 17:00 h privíta Kunlun Red Star.

Belasí sa vrátili z tripu s dvoma víťazstvami, ktoré prišli v záverečných dvoch dueloch výjazdu. Najskôr v Novosibirsku, potom šokovali v Balašiche hviezdny Avangard Omsk. Slovanisti sú tak aj zásluhou zisku bodov len bod od ôsmej pozície zaručujúcej vyraďovaciu časť a v prípade úspešného výsledku sa tak v tabuľke Západnej konferencie môžu opäť posunúť vyššie.Rovnako o pozície do playoff bojuje čínsky zástupca v nadnárodnej súťaži a náš najbližší súper Kunlun Red Star. Mužstvo fínskeho kormidelníka Jussiho Tapolu sa síce horšie rozbiehalo, aktuálne však hrá vo výbornej forme, výhry si prinieslo z Vladivostoku i z Rigy a zdá sa, že hviezdy na súpiske sa rozohrali ku skvelej forme.Výkony z minulého ročníka opakuje v Číne kanadský útočník Taylor Beck, ktorý má v štatistikách už 12 bodov. Za ním nasleduje sedembodový Fín Veli – Matti Savinainen a kapitán Brandon Yipp so ziskom piatich bodov. Slovanisti si budú musieť dať pozor aj na ďalšie ofenzívne esá mužstva. Na jeho súpiske nájdeme z minulých sezón zo svojich klubov vysoko produktívnych Olli Pallolu, Justina Fontaina, Tomáša Mertla, Johana Sundströma.V defenzíve patrí k oporám Ville Lajunen i známy obranca z KHL vlani hráč Dinama Minsk Marc-André Gragnani, Kanaďania Blake Parlett, Victor Bartley či český hokejista Tomáš Kundrátek. Manažment Kunlunu získal do brány k ruským gólmanom Alexandrovi Lazušinovi a Ivanovi Nalimovovi pre nás známeho Barryho Brusta. K tímu sa pripojil vo štvrtok v Rige, je na tréneroch či ho nasadia v Bratislave.Vstupenky na stretnutie HC SLOVAN Bratislava - Kunlun Red Star (nedeľa 14. októbra o 17:00) si ZAKÚPITE TU.