Slovan skompletizoval trénerský tím

Štyridsaťtriročný bývalý hokejista ukončil aktívnu činnosť len pred minulou sezónou. Dovtedy pôsobil hneď niekoľko rokov v zahraničí. S HC SLOVAN sa dohodol na ročnej zmluve.

Róbert Petrovický má počas deviatich ročníkov za veľkou mlákou na konte vyše 230 štartov v kanadskoamerickej NHL, rovnakú porciu zápasov odohral v nižšej súťaži American Hockey League (AHL).  Košický rodák obliekal tiež dresy tímov najvyších súťaži vo Švajčiarsku, Švédsku, Fínsku, Česku, ale aj KHL.Počas kariéry patril niekoľko sezón k lídrom slovenskej hokejovej reprezentácie. Zúčastnil sa celkovo štyroch seniorskych svetových šampionátov, bol súčasťou zlatého mužstva z Göteborgu 2012.„Róbert Petrovický patril k výborným útočníkom, v kabíne tak bude mať úlohy práve smerom k nim. Jeho ďalšou devízou je znalosť anglického jazyka, bude tiež nápomocný pri komunikácii so zahraničnými hráčmi,“ povedal hlavný tréner Miloš Říha.Po skončení kariéry začal držiteľ federálneho titulu s Trenčínom trénerskú dráhu práve v Dukle, ako asistent trénera Júliusa Pénzeša počas sezóny 2016/17HC SLOVAN Bratislava víta Róberta Petrovického v mužstve a želá mu na trénerskej lavičke úspešný ročník.Na druhej strane sa klub chce poďakovať za odvedené služby a poctivú prácu Romanovi Stantienovi, ktorý pôsobil pri Milošovi Říhovi posledné dve sezóny. Stantien si rovnako dve sezóny v KHL odkrútil ako asistent aj pri ďalšom českom kormidelníkovi Rostislavovi Čadovi.