SloavnPositive

O výhre rozhodla prvá tretina

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava zdolali v poslednom zápase v SLOVNAFT Arene pred štartom KHL Piráti Chomutov 5:3.

HC SLOVAN Bratislava - Piráti Chomutov 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

Góly: 7. Miklík (Vondrka, Škoula), 10. Vondrka (Sersen, Miklík), 11. Miklík (Štajnoch), 38. Kolena (T. Mikúš, R. Mráz), 60. Vondrka - 34. Kaše (Kämpf), 57. D. Hruška (Balej), 59. D. Hruška (Balej, J. Svoboda), 9945 divákov

Zostavy:
HC SLOVAN: Kopřiva – Sersen, Škoula, Brejčák, Mihalik, Štajnoch, Sigalet, Kudrna – Bartovič, Bližňák, Kukumberg – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Daňo, Šťastný, Hudáček – Kolena, T. Mikúš, R. Mráz
Piráti Chomutov: Kostúr – Lakos, Malec, Pulpán, Mrázek, Bartejs, Rutta, Šulák – Svoboda, Mainer, Balej – Kubinčák, Kämpf, Kaše – Šagát, Sikora, Hřebejk – Račuk, Kůs, Hruška

Slovan sa pustil do svojho súpera od úvodných minút nebojácne. Gólmana Kostúra mohol prekonať už v 5. minúte Sersen, no od modrej čiary ho prestreliť nedokázal. Zverenci trénera Čadu však Chomutov poriadne zatlačili, čoho výsledkom boli tri góly v rozpätí štyroch minút. Ako prvý sa v 7. minúte presadil po presnej prihrávke Vondrku Miklík. Následne si títo hráči role vymenili a po prihrávkach Miklíka a Sersena zvýšil na 2:0 Vondrka. Kanonádu Slovanu uzavrel opäť Miklík, ktorý zúžitkoval prihrávku Štajnocha.

V druhej tretine tempo hry opadlo. Do útočných akcii sa začali dostávať aj hostia. Jeden z útočných výpadov dokázal v 34. min premeniť Kašé, ktorý prekonal Kopřivu v bráne Slovana  O štyri minúty neskôr však Slovan udrel štvrtýkrát - Kolena po krásnej akcii a spolupráci s mladíkmi Tomášom Mikúšom a Richardom Mrázom zvýšil na 4:1.

V tretej tretine Slovanisti dlho držali trojgólový náskok. V závere sa však hosťom podarilo duel dvoma gólmi Davida Hrušku v 57. a 59. min zdramatizovať - 4:3. Na konečných 5:3 pre Slovan upravil minútu pred koncom gólom do prázdnej brány Michal Vondrka. Najbližšie sa v SLOVNAFT Arene predstavia Slovanisti až 17.9., kedy ich čaká úvodný domáci zápas KHL proti Torpedu Nižnij Novgorod.