Logo

Správy

HC Košice
26 Sep
HC SLOVAN Bratislava
16:00
Doma Vonku

Slovan si poistil služby Kristersa Gudlevskisa

0 0

Lotyšský brankár sa k tímu HC SLOVAN pripojí v júli pred hlavnou fázou spoločnej prípravy na ľade.

$article->fk_main_image->title

Kontrakt rodáka z Aizkraukle - mestečka len 90 km vzdialeného od metropoly Lotyška Rigy  - znie v HC SLOVAN Bratislava na jeden rok, s platnosťou do 30. apríla 2022. Kristers Gudlevskis tak v HC SLOVAN Bratislava absolvuje plnohodnotnú letnú tímovú prípravu pod dohľadom trénera gólmanov Petra Skrabelja, čo by malo napomôcť k jeho ešte lepšej pripravenosti a výkonnosti v samotnej sezóne 2021/22. 

„Kristers podpísal pôvodnú zmluvu so Slovanom až vo februári. Napriek jeho kvalitám a slušným číslam, sa na gólmanovi vždy podpíše, keď sa jeho tímu nedarí, čo bol prípad predošlého angažmán vo Villacher SV. V Slovane sa však rýchlo etabloval, v bráne podával dobré výkony, pričom jeho výkonnosť rástla každým ďalším zápasom. Ako gólman číslo jedna už nastupoval na semifinálovú sériu so Zvolenom, kde bol s viac ako 94% zákrokov oporou mužstva. Veríme, že v prvej kompletnej sezóne v Slovane sa naplno ukáže a pomôže nám k dôležitým víťazstvám,“ povedal generálny manažér klubu Maroš Krajči.

Pokiaľ ide o gólmana Tylera Parksa, vedenie klubu mu už krátko po Novom roku ponúklo predĺženie kontraktu v Slovane. Americký gólman však na predĺženie zmluvy po dobrom premiérovom ročníku v Európe nereflektoval a bude sa údajne snažiť získať kontrakt v top ligách na starom kontinente, ako SHL, NL, či KHL.

Kristers Gudlevskis sa po príchode zo spomínaného Villacheru SV,  kde odchytal 27 zápasov, s percentuálnou úspešnosťou zákrokov 91,30% predstavil v HC SLOVAN v 7 stretnutiach. Jeho úspešnosť zákrokov dosiahla 91,40% v základnej časti. V playoff odchytal tri semifinálové zápasy proti Zvolenu s vysokou úspešnosťou 94,02% zákrokov.

V bohatej kariére nastupoval Gudlevskis päť sezón za morom. Na konte má draftový výber Tampa Bay Lightning z 3. kola a 124. miesta tri stretnutia v NHL, štarty v AHL (Syracuse Crunch) i ECHL (Florida Everblades).

V Európe má za sebou takmer päť kompletných sezón s účastníkom KHL Dinamo Riga. V decembri 2019 sa presunul na základe jednoročného kontraktu do tímu severonemeckého účastníka DEL Fischtown Penguins.

Gudlevskis patrí medzi kľúčové postavy svojej reprezentácie na brankárskom poste. Oporou svojho rodného Lotyšska  bol na 4 svetových šampionátoch a jednej olympiáde.

HC SLOVAN Bratislava teší podpis kontraktu s Kristersom Gudlevskisom a želá mu úspešnú kompletnú sezónu v našom klube.

Manažment klubu by zároveň rád doplnil brankársky post o slovenského gólmana, ktorý by dokázal s Gudlevskisom vytvoriť spoľahlivú rovnocennú dvojicu v bránkovisku.

Na novú sezónu sa budú s trénerom brankárov Petrom Skrabeljom zároveň pripravovať dvaja talentovaní 18-roční gólmani Richard Noskovič a Ádam Beke.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 0 0
2. Fominykh Daniil 0 0
3. Bezák Adam 0 0
4. Jääskeläinen Joona 0 0
5. Takáč Samuel 0 0
6. Rapuzzi William 0 0
7. Krakovský Luca 0 0
8. Golian Andrej 0 0
9. Sukeľ Jakub 0 0
10. Gachulinec Daniel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem