Slovan si poistil služby Kristersa Gudlevskisa

Lotyšský brankár sa k tímu HC SLOVAN pripojí v júli pred hlavnou fázou spoločnej prípravy na ľade.

Kontrakt rodáka z Aizkraukle - mestečka len 90 km vzdialeného od metropoly Lotyška Rigy  - znie v HC SLOVAN Bratislava na jeden rok, s platnosťou do 30. apríla 2022. Kristers Gudlevskis tak v HC SLOVAN Bratislava absolvuje plnohodnotnú letnú tímovú prípravu pod dohľadom trénera gólmanov Petra Skrabelja, čo by malo napomôcť k jeho ešte lepšej pripravenosti a výkonnosti v samotnej sezóne 2021/22. „Kristers podpísal pôvodnú zmluvu so Slovanom až vo februári. Napriek jeho kvalitám a slušným číslam, sa na gólmanovi vždy podpíše, keď sa jeho tímu nedarí, čo bol prípad predošlého angažmán vo Villacher SV. V Slovane sa však rýchlo etabloval, v bráne podával dobré výkony, pričom jeho výkonnosť rástla každým ďalším zápasom. Ako gólman číslo jedna už nastupoval na semifinálovú sériu so Zvolenom, kde bol s viac ako 94% zákrokov oporou mužstva. Veríme, že v prvej kompletnej sezóne v Slovane sa naplno ukáže a pomôže nám k dôležitým víťazstvám,“ povedal generálny manažér klubu Maroš Krajči.Pokiaľ ide o gólmana Tylera Parksa, vedenie klubu mu už krátko po Novom roku ponúklo predĺženie kontraktu v Slovane. Americký gólman však na predĺženie zmluvy po dobrom premiérovom ročníku v Európe nereflektoval a bude sa údajne snažiť získať kontrakt v top ligách na starom kontinente, ako SHL, NL, či KHL.Kristers Gudlevskis sa po príchode zo spomínaného Villacheru SV,  kde odchytal 27 zápasov, s percentuálnou úspešnosťou zákrokov 91,30% predstavil v HC SLOVAN v 7 stretnutiach. Jeho úspešnosť zákrokov dosiahla 91,40% v základnej časti. V playoff odchytal tri semifinálové zápasy proti Zvolenu s vysokou úspešnosťou 94,02% zákrokov.V bohatej kariére nastupoval Gudlevskis päť sezón za morom. Na konte má draftový výber Tampa Bay Lightning z 3. kola a 124. miesta tri stretnutia v NHL, štarty v AHL (Syracuse Crunch) i ECHL (Florida Everblades).V Európe má za sebou takmer päť kompletných sezón s účastníkom KHL Dinamo Riga. V decembri 2019 sa presunul na základe jednoročného kontraktu do tímu severonemeckého účastníka DEL Fischtown Penguins.Gudlevskis patrí medzi kľúčové postavy svojej reprezentácie na brankárskom poste. Oporou svojho rodného Lotyšska  bol na 4 svetových šampionátoch a jednej olympiáde.HC SLOVAN Bratislava teší podpis kontraktu s Kristersom Gudlevskisom a želá mu úspešnú kompletnú sezónu v našom klube.Manažment klubu by zároveň rád doplnil brankársky post o slovenského gólmana, ktorý by dokázal s Gudlevskisom vytvoriť spoľahlivú rovnocennú dvojicu v bránkovisku.Na novú sezónu sa budú s trénerom brankárov Petrom Skrabeljom zároveň pripravovať dvaja talentovaní 18-roční gólmani Richard Noskovič a Ádam Beke.