Slovan si hladko poradil s Chabarovskom

HC SLOVAN zdolal Amur Chabarovsk 5:2.

HC Slovan Bratislava - Amur Chabarovsk 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 8. Z. Boychuk (Ebert, Colby Genoway), 28. Sersen (Kašpar), 34. Kašpar (Řepík, Viedenský), 45.Colby Genoway (Z. Boychuk, Sersen), 46. Z. Boychuk (Sersen, Ebert) - 28. Byvaľcev (Kolář), 58. Frolov (Chabarov, Potechin)Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bondar, Ovčinnikov - Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 10055 divákov

Zostavy:
Slovan
: Štěpánek - Ebert, Sersen, Després, Barker, Meszároš, Bačík, Černý - Řepík, Viedenský, Kašpar - Colby Genoway, Z. Boychuk, Réway - Skalický, A. Šťastný, Ščerbatov - Buchtele, Sádecký, T. Hrnka
Chabarovsk: Metsola (46. Alikin) - Jan Kolář, Averin, Jordán, Kuzmin, Aťušov, Chabarov, Karmaškov - O. Li, Byvalcev, Zohorna - Litovčenko, Rasskazov, Potechin - Gorškov, Viačeslav Ušenin, Vladislav Ušenin - Frolov, Klopov, Picard - Zaseda

Hokejisti Slovana vstúpili do zápasu aktívne, už v tretej minúte sa rútil Řepík na bránku Chabarovska, ale jeho šancu zneškodnil hólman Juha Metsola. Vzápätí fauloval Denis Kuzmin, „belasí“ si však v početnej výhode nevypracovali výraznejšiu šancu. Skóre stretnutia otvoril v 8. min pred vypredanými tribúnami po skrumáži Zach Boychuk, ktorý z ostrého uhla prihrával pred bránku Martinovi Réwayovi, no puk sa za chrbát gólmana Metsolu odrazil od jedného z brániacich hráčov. V závere I. tretiny mali hostia veľkú príležitosť v presilovej hre, no Oleg Li netrafil odkrytú bránku Slovana.

"Belasí" začali aktívne aj druhú časť, už v úvodnej minúte musel Metsola zasiahnuť pri Meszárošovej strele. Šerbatov potom vystrelil razantne príklepom od modrej čiary, ale fínsky gólman sa blysol pekným "semaforom". V 28. min vyrovnal presnou strelou v presilovej hre Alexej Byvaľcev, výbornú prácu odviedol aj Tomáš Zohorna, ktorý clonil krajanovi Jakubovi Štěpánkovi v bránke slovenského družstva. O šestnásť sekúnd neskôr poslal Slovan do vedenia Michal Sersen strelou spomedzi kruhov po prihrávke Lukáša Kašpara. Práve Kašpar hýril aktivitou a aj napriek tomu, že dve príležitosti nevyužil, predsa len sa dočkal - v 34. min zvýšil náskok "belasých" po protiútoku a prihrávke od krajana Michala Řepíka. V závere druhej tretiny Amur v presilovke o dvoch korčuliarov zavrel domácich v obrannom pásme, ale nepodarilo sa mu prekonať Štěpánka.

Slovan aj v poslednej časti hry stavil na osvedčenú taktiku a "vyletel" na súpera, už po niekoľkých sekundách sa pred bránku hostí natlačil obranca Nick Ebert, no jeho zakončenie nebolo presné. V 44. min putoval na trestnú lavicu český bek v drese Amuru Jan Kolář a presilovku využil Colby Genoway, ktorý bekhendovým zakončením z ľavej strany prekvapil Metsolu. Už o minútu neskôr Slovan strelil ďalší gól - neskok pre domácich zariadil Zach Boychuk. Výsledok stretnutia stanovil v 58. min z dorážky Alexander Frolov.