Logo

Správy

Najbližší zápas

Zajtra o 18:00
vs
HK DUKLA Trenčín
HC SLOVAN Bratislava
Live prenos
Ticket Shop
Doma Vonku

Slovan sa rozlúčil s Maticom Podlipnikom

0 0

HC SLOVAN Bratislava sa dohodol na predčasnom ukončení zmluvy so slovinským obrancom Maticom Podlipnikom.

$article->fk_main_image->title

Klub musel riešiť situáciu v súvislosti s príliš vysokým počtom zahraničných hráčov na súpiske, ktorých bolo momentálne deväť (Brust, Habal, Carson, Kučný, Podlipnik, Abdul, St. Pierre, Basaraba, Pance), pričom do zápasu Tipsport Ligy môže zasiahnuť maximálne sedem hráčov s iným, ako slovenským pasom.

Čierny Peter napokon zostal v rukách slovinského beka. Matic prišiel do Slovana v lete minulého roku z Karlovych Varov. Zasiahol do 26 zápasov, v ktorých si pripísal 7 asistencií. Až do svojho zranenia v zápase v Poprade (20.12.2019) bol stabilnou súčasťou tretej obrannej dvojice s E. Šedivým. Od tohto dátumu však už vinou zranenia v hornej časti tela zo zostavy vypadol. Slovan musel pred vyvrcholením základnej časti a nadstavby Tipsport Ligy zareagovať na túto stratu angažovaním kanadského obrancu Bretta Carsona a českého beka Jiřího Kučného.

Maticovi Podlipnikovi ďakujeme za odvedené služby a v ďalšej kariére mu želáme predovšetkým pevné zdravie. Podľa posledných správ si už slovinský obranca našiel nové angažmán a po asociačnej prestávke by sa mal pripojiť k dvanástemu tímu druhej nemeckej ligy (DEL2) EV Landshut.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 44 53
2. Zigo Tomáš 44 43
3. Puliš Radovan 43 35
4. Meszároš Andrej 43 27
5. St. Pierre Martin 27 22
6. Bondra Radovan 43 21
7. Šedivý Eduard 44 18
8. Štajnoch Martin 40 17
9. Kytnár Milan 32 17
10. Bačík Patrik 44 16

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem