Slovan sa chce chytiť na DVTK Miskolc

Maďarský účastník Tipos Extraligy je najbližším súperom HC SLOVAN. Zápas je na programe v piatok o 17:00 h.

Duel proti Miskolcu je štvrtým domácim zápaosm v rade. Žiaľ zverenci Róberta Dömeho a Mariána Bažányho v predošlých troch zápasoch nezískali ani bod, vrátiť sa k víťazstvám by chceli už v piatok, kedy prichádza papierovo ľahší súper.Na Miskolc si však HC SLOVAN bude musieť dať pozor, keďže aj v minulosti nás maďarský celok dokázal potrápiť. V aktuálnom ročníku sme zatiaľ s DVTK odohrali tri vzájomné zápasy. V dvoch prípadoch zvíťazil Slovan, jedenkrát sa z výhry radovali hráči nášho súpera.Miskolc je v tabuľke až na jedenástej pozícii, na desiatu priečku stráca už desať bodov a tak sa mu šanca na predkolo o playoff začína vzďaľovať. Nelichotivé umiestnenie stálo pozíciu kanadského trénera Davea Allisona, ktorého nahradil domáci tréner Viktor Tokaji.Kanadské bodovanie mužstva vedie so ziskom 28 bodov Kyle Osterberg. V závese za ním, so stratou dvoch bodov je obranca Kevin Wehrs. Najlepšiu trojku uzatvára s 23 bodmi Bálint Magosi.Slabší úvod mal János Vas, postupne stihol nazbierať už 20 bodov. V 17 stretnutiach má 11 bodov na konte Stephan Anderson, ktorý do mužstva prišiel v priebehu sezóny.Brankárskou jednotkou je Attila Adorjan, v 18 odchytaných zápasoch je jeho úspešnosť 90,6% zákrokov. Pripravený nastúpiť je tiež maďarský brankár Bence Kiss, jeho úspešnosť je na hranici 88% úspešných zákrokov.