SloavnPositive

Fanshop

So Sibirom prehra 1:3

0 0

Záverečný zápas tripu vyšiel lepšie nášmu súperovi, so Sibirom sme prehrali 1:3.

Sibir Novosibirsk – HC SLOVAN Bratislava 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly a asistencie: 7. Levickij (Jermakov, Enlund), 30. Zackrisson (Osnovin, Bergström), 47. Jermakov (Bergström) – 43. Viedenský (J. Mikúš, Boychuk)

Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Vereščagin, Jermakov, Vorobiov, Demidov, Lukin, Alexejev (A), Naumov – Sigariov, Zackrisson (A), Bergström – Levickij, Enlund, Bodrov – Sannikov, Šarov, Konkov (C) – Arťomov, Pervušin, Osnovin
HC Slovan Bratislava: Štepánek (Kožiak) – Voráček, Švarný (A), Ebert, Sersen, Meszároš (C), Bačík, Barker – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Genoway, Boychuk, Kašpar (A) – Mikúš, Viedenský, Buchtele – Hrnka, Sádecký, Sloboda

Rozhodca: Vasiliev, Soin – Kučava, Šeľanin
Diváci: 6.220

Oddýchnutý domáci celok, ktorý naposledy nastúpil v piatok proti CSKA na belasých doslova vyletel a v úvodných minútach sa celá defenzíva Slovana na čele s gólmanom Štěpánkom musela obracať. V tretej minute stihol český brankár v službách Slovana ešte proti Levickemu zakročiť, no o štyri minúty neskôr už lovil puk zo siete, keď práve Levickij dorazil puk po strele Jermakova. Veľká škoda pre Slovan, že v prvej tretine nevyužil dlhú presilovú hru o dvoch hráčov.

V druhej časti hry boli opäť aktívnejší domáci, Slovanisti sa zväčša iba bránili. Zverencov Eduarda Zankoveca držal brankár Štěpánek a tiež horšia koncovka Sibiru. Ten sa však napokon dočkal presne v polovici zápasu, keď presilovú hru využil Zackrisson.

Belasí sa pozviechali v tretej tretine. Počas presilovky našiel Mikúš výborne Viedenského a ten znížil. Slovan mal potom viac z hry, dostával sa na koňa, zrazilo ho však vylúčenia a presilová hra domácich. Tú potrestal so šťastím Jermakov a dal bodku za záverečným zápasom Slovana na výjazde.

Eduard Zankovec: Obe mužstvá bojovali a hrali s vypätím všetkých síl až do konca. Jedným z dôvodov našej prehry bola slabá efektivita v presilových hrách, mrzí najmä tá v prvej tretine, kedy sme mali šancu skórovať v početnej výhode o dvoch hráčov, no napriek snahe hráčov nám nevyšla. V takýchto náročných zápasoch je potreba, aby sme ponúknuté šance využili a boli v nich efektívnejší.