Slovan s prehľadom zdolal Soči!

0 0

HC SLOVAN zakončil dlhú domácu s=riu víťazstvom.

HC Slovan Bratislava - HK Soči 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 27. Řepík (Viedenský), 32. Smoleňák (Colby Genoway, Meszároš), 43. Ebert (Després), 52. Smoleňák - 55. Ščitov (O'Dell, Polášek)Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kulakov, Olenin - Golovľov, Micheľ (všetci Rus.), 6051 divákov

Zostavy:
Slovan:
Mazanec - Ebert, Després, Meszároš, Barker, T. Voráček, Švarný, Bačik - Řepík, Viedenský, L. Kašpar - Buchtele, J. Mikúš, Smoleňák - Colby Genoway, T. Hrnka, Michal Hlinka - Skalický, Sádecký, A. Šťastný
Soči: Barulin - Ščitov, Alexandrov, Chochlov, Jokipakka, Chomickij, Polášek, Čmychov - Ščegoľkov, Cvetkov, Lapenkov - Casey Wellman, Collins, Šmeľov - Padakin, O'Dell, Tomilin - Grebenščikov, Ivanov, Točickij

V prvej tretine mali prevahu hosťujúci hokejisti aj zásluhou dvoch presiloviek. V 4. min trafil Wellman žŕdku Mazancovej bránky, čo o dve minúty neskôr potvrdil videorozhodca. O niekoľko minút neskôr nepochodil v úniku Řepík, na opačnej strane pri veľkej šanci Lapenkova zachránil Mazanec. Neskôr O'Dell trafil iba konštrukciu domácej bránky, v závere prvej časti nepremenil presilovku na gól ani Slovan.

Radosť domácim tribúnam priniesla 27. min, zaváhanie hosťujúcej defenzívy v rozohrávke pri hre štyroch proti štyrom využil Řepík. V 32. min viedol Slovan už 2:0, v početnej výhode Smoleňák prekonal Barulina po prihrávke od Colbyho Genowaya spoza bránky. Ďalšie šance Slovana v druhej tretine nevyužili Kašpar, Barker či Després.

Náskok Slovana na rozdiel troch gólov navýšil v 43. min obranca Ebert, ktorý v presilovke trafil spomedzi kruhov pod hornú žŕdku Barulinovej bránky. V 50. min pálil Barker iba do žŕdky, čo neskôr potvrdil aj videorozhodca. Štvtý gól domácich prišiel v 52. min zásluhou Smoleňáka, ktorý tiež v početnej výhode dotlačil puk za Barulinov chrbát. Za hostí skorigoval v 55. min Ščitov strelou z ľavého kruhu.