Slovan s posilou do ofenzívy

Talentovaný slovenský útočník bude po ukončení kontraktu v zámorí pôsobiť v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige.

Mužstvo HC SLOVAN Bratislava dostane po návrate z náročného štvorzápasového tripu ofenzívnu posilu v podobe talentovaného slovenského hokejistu Martina Réwaya. S manažmentom nášho klubu sa dohodol na zmluve do konca aktuálneho ročníka. Kontrakt rodáka z Prahy ešte podlieha  registrácii na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve.„Martin Réway je bezpochyby stále jeden z najväčších slovenských hokejových talentov za posledné roky. O hráča bol v Slovane záujem už v minulosti, vtedy sa však rozhodol pre kariéru v zámori. Jeho výkony sme naďalej pozorne sledovali. Po nedávnom uvoľnení spod kontraktu v Montreale sme Martina oslovili prostredníctvom agenta a urobili všetky potrebné kroky pre jeho pôsobenie v Bratislave. V Slovane chceme dať stále mladému a talentovanému hokejistovi šancu na návrat do formy, ktorá ho zdobila a zároveň veríme, že pomôže k lepším výsledkom aj samotnému klubu,“ povedal generálny manažér HC SLOVAN Bratislava Patrik Ziman.Stále len 22 – ročný útočník začínal s hokejom v Dolnom Kubíne, kde rovnako aj vyrastal. Vysoko produktívne sezóny aj medzi vekovo staršími ročníkmi posunuli šikovného hokejistu do mládežníckych kategórii Sparty Praha, kde pokračoval vo výborných sezónach tak herne ako aj bodovo.Ročník 2012/13 strávil Réway už v zámorí, v drese Gatineau Olympiques, juniorskej QMJHL si pripísal 62 bodov, o rok neskôr mu v štatistikách svietilo až 77 kanadských bodov.  Práve počas jeho pôsobenia v zámorských mládežníckych súťažiach si Réwayove kvality všimol Montreal Canadiens, ktorý ho v roku 2013 draftoval zo 4. kola celkového 116. miesta, napriek tomu sa však rozhodol pre štart seniorskej kariéry v pražskej Sparte.V českej najvyššej súťaži si v 56 dueloch pripísal na konto 59 bodov, v závere svojej druhej sezóny sa presťahoval do švajčiarskej NLA. Vo Fribourgu-Gotterón zaznamenal v 19 stretnutiach výborných 21 bodov.Aktuálny ročník začal v zámorí v nižšej AHL, v tíme Laval Rocket odohral päť stretnutí a pripísal si dve asistencie.Martin Réway prešiel výbermi mládežníckych reprezentácí. Slovenska. Predstavil sa na šampionátoch do 18 rokov i 20 rokov. Z juniorskeho turnaja v sezóne 2014/15 má bronzovú medailu. Za seniorskú reprezentáciu sa 173cm vysoký a 73kg vážiaci hokejista predstavil na majstrovstvách sveta v rokoch 2014 a 2016.HC SLOVAN Bratislava víta Martina Réwaya v mužstve. Verí, že sa rýchlo aklimatizuje pre európsky hokej a bude pre Slovan platnou posilou.

04/2024:

• Profil Timoteja Šilleho: Ďalší Šille v drese Slovana