Slovan s odkladom do konca apríla

Na dnešnom zasadnutí Rady riaditeľov KHL oznámili 25 účastníkov súťaže v sezóne 2019/20 a herný plán so 62 zápasmi v základnej časti.

HC SLOVAN Bratislava však na potvrdenie svojej účasti v novej sezóne dostal od vedenia KHL odklad do 30. apríla 2019, keďže do dnešného dňa nedokázal potvrdiť finančné garancie pre pôsobenie v súťaži.V rovnakej situácii sa nachádza aj jediný zástupca lotyšského hokeja Dinamo Riga.Nová sezóna KHL začne 1. septembra 2019 a základná časť skončí 27. februára 2020. Play off o Gagarinov pohár potrvá do 30. apríla 2020. Základná časť bude mať 155 hracích dní. Pre každú reprezentačnú prestávku je vyčlenených 6 dní, pričom prípadný rozhodujúci siedmy zápas finálovej série sa odohrá 7 dní pred začiatkom majstrovstiev sveta.Vedenie KHL napokon ustúpilo od pôvodných zámerov zredukovať počet účastníkov v ďalšej sezóne o jeden, resp. dva kluby. Podľa oficiálnej informácie na webe KHL by takýto krok mohol mať negatívne dôsledky na ďalší rozvoj ligy a postupné optimálne rozloženie divízií a konferencií. Podľa dnes zverejneného ratingu klubov boli najviac ohrozené tímy Admiralu Vladivostok a Severstaľu Čerepovec, ktoré sa nachádzajú na posledných dvoch priečkach. Slovan si v tejto sezóne pohoršil a klesol na 23. miesto. Na čele rebríčka sa po prvý raz ocitol Jokerit Helsinki, ktorý predbehol SKA St. Peterburg a CSKA Moskva.Slovan ako aj rižské Dinamo však budú musieť potvrdiť svoju schopnosť naďalej pôsobiť v KHL najneskôr do konca apríla. Oba kluby nedokázali predložiť finančné garancie do stanoveného termínu 15. marca a požiadali o odklad do 30.4.2019. Vedenie KHL im vyhovelo.V tejto chvíli to nevyzerá ani na prípadnú expanziu KHL o nové  kluby. Podľa prezidenta súťaže Dmitrija Černyšenka by bolo skvelé mať v súťaži druhý tím z Číny a mužstvo z Japonska. Pokiaľ ide o západnú Európu, v budúcnosti to podľa šéfa ligy najpravdepodobnejšie vyzerá na tímy z Nemecka a Francúzska.