Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Slovan pomohol Tipsport Lige k rekordnému nárastu divákov

0 0

Slovan pomohol slovenskej Tipsport Lige k najvyššiemu medziročnému nárastu návštevnosti spomedzi všetkých európskych hokejových súťaží.

$article->fk_main_image->title

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) vydala svoj pravidelný rebríček návštevnosti hokejových klubov a líg po ukončení základných častí.

HC SLOVAN Bratislava podľa očakávania udržal status klubu s najvyššími priemernými návštevami v Tipsport Lige. Celkom videlo domáce zápasy belasých na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu priemerne 5 241 divákov na zápas. V celkovom poradí medzi európskymi klubmi to stačilo na 56. miesto, čo je prepad o 28 priečok. V porovnaní s vlaňajšou poslednou sezónou v KHL stratil Slovan približne 1 200 divákov na zápas, čo je približne 19 %. Ústup z prvej európskej tridsiatky sa po odhlásení klubu z KHL viacmenej očakával. Priemerné návštevy Slovana z väčšiny sezón strávených v KHL, ktoré boli na úrovni 8 800 až 9 000 divákov, by pritom stačili na 10.-11. miesto.

Slovan a jeho fanúšikovia však rozhodujúcou mierou prispeli k rekordnému vyše 43 %-nému nárastu priemernej návštevnosti Tipsport Ligy, ktorá dosiahla v sezóne 2019/20 priemer na jeden zápas 2 379 fanúšikov a zaradila sa na 9. miesto v Európe.

Ešte výraznejší bol dopad návratu Slovana do najvyššej slovenskej súťaže na návštevnosť zápasov na ľade súperov. Priemerne videlo Slovan na svojich štadiónoch takmer 3 300 divákov na zápas, teda o takmer tisícku viac ako bol celoligový priemer! Toto číslo mohlo byť ešte vyššie, nebyť zopár zápasov v mestách, kde hokej všeobecne ľudí počas celej sezóny nelákal (Detva, Budapešť, Miskolc).

Z pohľadu domácich zápasov Slovana jednoznačne najviac priťahovali fanúšikov z hlavného mesta zápasy proti odvekému rivalovi z Košíc. Proti "oceliarom" zaznamenali belasí dve najvyššie návštevy sezóny - 9 813 v októbri a 9 445 v januári. Tretím najatraktívnejším zápasom bol predsilvestrovský duel proti HK Nitra s 9 166 divákmi na tribúnach. To sú zároveň aj tri najvyššie návštevy v Tipsport Lige v tejto sezóne.

Absolútne prvenstvo v európskom rebríčku návštevnosti opäť obhájil švajčiarsky SC Bern s 16 237 divákmi pred SKA St. Peterburg a Koelner Haie z nemeckej DEL ligy. V Top desiatke sú tri nemecké kluby, tri kluby z KHL, dva zo švajčiarskej NLA, viacnásobný šampión Ligy majstrov Frolunda Indians zo Švédska a Sparta Praha, ktorej k 9. miestu pomohol aj úspešný januárový zápas pod holým nebom na futbalovom štadióne Dynamo Dresden pred vyše 30 tisíc fanúšikmi.

Zostáva smutnou iróniou, že až do prepuknutia globálnej pandémie koronavírusu, ktorá spôsobila predčasné zrušenie a ukončenie všetkých ligových súťaží (okrem KHL), zaznamenali v podstate všetky dlhodobé hokejové súťaže v Európe nárast návštevnosti.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Bačík Patrik 0 0
2. Jendek Dominik 0 0
3. Urbánek Jakub 0 0
4. Meszároš Andrej 0 0
5. Sersen Michal 0 0
6. Štajnoch Martin 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem