Slovan s druhou prehrou v Nemecku

HC SLOVAN Bratislava napriek obrovskej prevahe prehral v druhom zápase na Wingas Cupe s EC Kassel Huskies 2:3.

EC Kassel Huskies – HC SLOVAN Bratislava 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly a asistencie: 20. Pimm (Little), 21. Koziol (Little, Klinge), 25. Dela-Rovere (Reiss) – 34. Hrnka (Švárny, Smoleňák), 43. Řepík (Kašpar, Ramsted)EC Kassel Huskies: Hungerecker (Pantkowski) – Maginot, Müller, Rogl, Kraus, Little, Heinrich, Reiss – Klöpper, Klinge, Kuchejda – Merl, Carciola, Ratcjcyk – Della Rovere, Lammbacher, Pimm – Meilleur, Koziol, Ledlin
HC Slovan Bratislava: Štepánek (Janus) – Voráček, Bačík, Fereta, Černý, Švárny, Taimi, Kozák, Ebert – Smoleňák, Sadecký, Skalický – Řepík, Liška, Ramstedt – Buchtele, Mikúš, Kašpar – Šťastný, Sloboda, HrnkaNabudený domáci tím v snahe vytiahnuť sa na účastníka KHL vyletel na Slovanistov od prvých minút. Kassel si pripravil niekoľko striel, pôsobil agresívne tlačil sa do brány gólmana Štěpánka. Belasí doplácali aj časté prísne vylúčenie a tiež pravidlo nekončiacej sa presilovky ani v prípade strelného gólu. V závere úvodnej tretiny sa Slovanisti previnili trikrát v rade a umožnili Huskies presilovky o dvoch hráčov. Práve jednu z nich využili domáci v 19. minúte.Početná výhoda pokračovala aj v druhej časti hry, Kassel v nej priddal ďalše dva góly a vyhrával už 3:0. Slovan potom pridal, mal niekoľko sľubných šancí, no problémy mu robila koncovka. Říhovi zverenci sa napokon presadili v druhej časti druhej tretiny z hokejky Hrnku.V tretej tretine sa hralo prakticky na jednu bránu. Kassel dostával za polovicu ihriska iba sporadicky, Slovan neunavne útočil a snažil sa o skorigovanie výsledku. O kontaktný gól sa postaral Michal Řepík v presilovej hre. Belasí potom naďalej tlačili súpera, vytvorili si niekoľko príležitostí. Domáci však s vypätím všetkých síl jednogólový náskok ubránili.