Slovan cez víkend proti obhajcovi trofeje

Kalendár Kontinentálnej hokejovej ligy ročníka 2018/19 pokračuje v rýchlom tempe, Slovan nastúpi k ďalšiemu stretnutiu v sobotu o 17:30 h.

Zverenci Vladimíra Országha privítajú počas nadchádzajúceho víkendu obhajcu Gagarinovho pohára Ak Bars Kazaň. Pôjde o druhý a záverečný vzájomný zápas  dvoch mužstiev v tejto sezóne. Belasí v Tatarstane prehrali napriek vedúcemu gólu Mária Luntera tesne 1:2.V Kazani vedie mužstvo neohrozene, už jedenásť sezón známy ruský tréner Zinetula Biljaletdinov. Šesťdesiattriročný odborník získal s Kazaňou dvakrát Gagarinov pohár, v zbierke má tiež zlatú medailu ako tréner ruského národného tímu. Kanadské bodovanie mužstva ovláda trojica legionárov. Na prvej priečke je český útočník Jiři Sekáč, za ním nasledujú Justin Azevedo, tretím je Švéd Anton Lander.  Veľkou hviezdou tímu je päťnásobný víťaz Gagarinovho pohára Danis Zaripov, kapitán AK Bars je už niekoľko sezón skúsený Alexander Svitov.V Tatarstane sa v prvom ročníku v KHL uchytil kanadský obranca Paul Postma, ktorý je spomedzi bekov najlepším v produktivite.  Druhý rok nastupuje za Ak Bars ruský bek Andrej Markov, ktorý má za sebou bohatú kariéru v NHL a v nej viac ako 1000 zápasov. Jasnou brankárskou jednotkou mužstva je Emil Garipov. Úspúešnosť jeho zákrokov je tak ako po minulé roky vysoká, viac ako 92%. Nenechajte si ujsť stretnutie protí atraktívnemu súperovi a príďte povzbudiť HC SLOVAN v sobotu o 17:30 Vstupenky na stretnutie si zakúpite TU.

04/2024:

• Profil Timoteja Šilleho: Ďalší Šille v drese Slovana