SloavnPositive

Slovan premárnil dvojgólový náskok

0 0

HC SLOVAN Bratislava vyhrával po prvej tretine o dva góly, no nezískal v Podolsku ani bod.

Viťaz Podoľsk - Slovan Bratislava 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)

Góly: 29. Mozík (Švec-Rogovoj), 30. Dvurečenskij (Gimajev, Vyglazov), 39. Rendulič (Nikulin, Afinogenov), 58. Švec-Rogovoj (Horák, Rendulič), 60. Horák (Romanov, Makejev) - 5. Šťastný (Skalický), 19. Genoway (Réway), 43. Sersen (Sádecký, Hecl).

Rozhodovali: Cyplakov, Sergejev - Sazonov, Goľak, vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Afinogenov 10 min za úder do hlavy a krku, Jepišin 5 min za bitku - Réway 5 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 4253 divákov.

Viťaz Podoľsk: Samonov – Mozík, Golovkov, Jepišin, Katičev, Voronkov, Romanov, Gimajev, Kožemjakin – Nikulin, Afinogenov, Makejev – Rendulič, Horák, Pankov – Lazarev, Kopeikin, Sjomin – Vyglazov, Švec-Rogovoj, Dvurečenskij

Slovan Bratislava: Štěpánek - Meszároš, Sersen, Després, Černý, Bačík, Švarný, Hedera - Garbutt, Boychuk, Sloboda – Réway, Viedenský, Genoway - Skalický, Šťastný, Lamper - Hecl, Sádecký, Šerbatov

Slovan hral hneď v úvode prvého dejstva dvakrát v oslabení. Prvé prežil bez väčšej ujmy, pri druhom dokonca skóroval. Po pravej strane unikol Skalický, prihral pred bránku voľnému Šťastnému a ten už mal ľahkú úlohu doklepnúť puk do odkrytej bránky - 0:1. Aj domáci mohli skórovať vo vlastnom oslabení. V 8. minúte mal veľkú šancu Horák, ale Štěpánek si s jeho šancou poradil. V 10. minúte po prihrávke Genowaya napálil Sloboda do žŕdky, v 12. sa ocitol v dobrej príležitosti Nikulin, ale blafákom Štěpánka neoklamal. Slovan udrel druhýkrát v 19. minúte, po akcii Réwaya napol sieť Genoway - 0:2.

"Belasí" však o dvojgólový náskok prišli v druhom dejstve. Viťaz hral do 27. minúty presilovku, ktorú síce nevyužil, no len niekoľko sekúnd po jej závere sa to podarilo Mozíkov, ktorého našiel medzi kruhmi Švec-Rogovoj. Neprešla ani minúta a bolo 2:2. Slovanisti si opäť nepostrážili priestor pred bránkou a z dorážky vyrovnal Dvurečenskij. V druhom dejstve mal prevahu domáci tím, ktorý si vypracoval aj ďalšie šance a v 39. minúte išiel prvýkrát v zápase do vedenia. Presilovku využil Rendulič - 3:2. V závere sa hral riadne pritvrdila a prišla aj bitka, v ktorej si to rozdali Réway s Jepišinom.

Slovan vyrovnal v 43. minúte, keď sa po akcii Sádeckého s Heclom presadil Sersen - 3:3. No v ďalších minútach bol opäť aktívnejší domáci klub, ktorý sa snažil rozhodnúť duel ešte v riadnom hracom čase. Nakoniec sa mu to aj podarilo minútu a 38 sekúnd pred koncom. O víťazný zásah sa postaral Švec-Rogovoj, gól musel ešte odobriť videorozhodca. V poslednej minúte pridal piaty gól do prázdnej bránky Horák.

Eduard Zankovec: Gratulujem domácim k víťazstvu. Zápas sa musel páčiť divákom, padlo dosť gólov, hralo sa hore dole s niekoľkými šancami. Išlo o prvé stretnutie po dlhej prestávke, mali sme ho dobre rozohraté, no urobili sme niekoľko chýb, ktoré nás stáli zisk bodov.