Logo

Správy

Doma Vonku

Slovan pracuje na novom kádri i vysporiadaní záväzkov voči hráčom

0 0

HC SLOVAN Bratislava vyplatil mestu minulý týždeň viac ako miliónový dlh za prenájom Zimného štadióna Ondreja Nepelu, naďalej komunikuje s hráčmi ohľadom vysporiadania záväzkov.

$article->fk_main_image->title

Juraj Široký mladší na tlačovej konferencii predstavil nového generálneho manažéra Juraj Bakoša, ktorý sa ujal funkcie 1. júla. V spolupráci s hlavným trénerom Romanom Stantienom pracujú na tvorbe kádra.

"Riešime kontrakty, máme vybraných hráčov a s niektorými sme ústne dohodnutí. V nasledujúcich dňoch absolvujem nejaké stretnutia a v druhej polovici júla budeme mať prvé mená. Chceme postaviť mužstvo na bývalých hráčoch Slovana a bratislavských rodákoch. Máme záujem o Romana Kukumberga alebo Michala Sersena a okolo týchto základných pilierov by sme doplnili ďalších hráčov. Do prvého tréningu chceme mať pod zmluvou dvadsať hráčov. Prevažne by to mali byť Slováci, možno jeden alebo dvaja Česi. Hokejistov zo zámoria či Škandinávie sme neoslovovali," povedal dlhoročný skúsený hokejový funkcionár Juraj Bakoš.

Hráči Slovana by mali začať s prípravou na ľade približne v polovici júla a už začiatkom augusta majú naplánované prípravné zápasy. Manažment má preto minimum času na dotiahnutie kontraktov a ambície mužstva po návrate do Tipsport ligy tomu budú prispôsobené.

"Ciele je ťažké definovať, o to sa pokúsime až pred začiatkom novej sezóny. Budeme pracovať s jedným z najnižších rozpočtov v histórii Slovana. Sme v náročnom období a trh je obmedzený. Z dlhodobého hľadiska však chcem nadviazať na výborné športové výsledky Slovana a rád by som s klubom získal titul. Bolo to by pekné, keby sa to podarilo do osláv storočnice, ktoré budú v roku 2021," doplnil Bakoš.

Juraj Široký ml. na pondelňajšej tlačovej konferencii rovnako prezradil, že ide po uhradení záväzku na meste, pracujú na vyplatení jednotlivých hráčov. Člen predstavenstva prezradil, že ide o skupinu približne šesťdesiatich hokejistov, s ktorými vedenie klubu rokuje.

"Našim pôvodným zámerom bolo zaplatiť časť dlhov a zvyšok financií doplatiť prostredníctvom splátkových kalendárov. Je to však náročné, pretože niektorí hokejisti sú v zahraničí, spájajú sa s agentmi, ďalší sú zastúpení právnymi kanceláriami. Spočiatku nám ani neverili, že sa rokovania rozbehnú. Verím, že sa dohodneme na splátkových kalendároch, ktoré budú približne ročné," povedal Juraj Široký mladší.

Slovan chce v budúcej sezóne pôsobiť v slovenskej najvyššej súťaži, na splnenie všetkých licenčných podmienok má ešte mesiac. Do 1. augusta musí bratislavský klub Výkonnému výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja potvrdiť, že vyplatil hráčske dlhy resp. sa dohodol s hokejistami na riešení tejto situácie.

"Suma, ktorú potrebujeme dať hráčom, sa pohybuje na úrovni okolo troch miliónov eur. Zároveň nás čakajú rokovania s mestom ohľadom prenájmu štadióna. Zatiaľ sme ešte nejednali, ale faktom je, že nemôžeme naďalej platiť za halu 800-tisíc eur, ak budeme hrať extraligu," povedal člen predstavenstva Juraj Široký mladší. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Gašpar Rastislav 26 31
2. O'Donnell Brendan 25 28
3. Ranford Brendan 18 26
4. Harris Brant 17 17
5. Studenič Marián 25 15
6. Kytnár Milan 24 12
7. Štajnoch Martin 23 12
8. Sersen Michal 25 11
9. Buček Samuel 14 11
10. Ališauskas Nerijus 25 8

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem