Slovan posilnil brankársky post

Brankársky post HC SLOVAN doplní Clint Windsor.

HC SLOVAN Bratislava sa rozhodol posilniť brankársky post, do klubu prichádza kanadský gólman Clint Windsor, ktorý podpísal kontrakt do konca aktuálneho ročníka. Jeho posledným pôsobiskom bolo Orlando Solar Bears v súťaži East Coast Hockey League (ECHL).

„Clint zažil vlani po individuálnej stránke výbornú sezónu v East Coast Hockey League, kde patril medzi najlepších brankárov v súťaži. V čase, keď sme s vedením klubu riešili vhodné doplnenie brankárskeho postu, javil sa nám ako najlepšia voľba. Svojou robustnou postavou spadá do trendu veľkých gólmanov, navyše je atletický typ s dobrými charakterovými vlastnosťami do kabíny. Výhodou je tiež skutočnosť, že zo Severnej Ameriky je zvyknutý na rýchly hokej s neustálou koncentráciou na hru,“ povedal tréner brankárov HC SLOVAN Peter Škrabelj.

Clint Windsor zažil práve vlani v tíme Orlando Solar Bears vydarený ročník. Spomedzi všetkých gólmanov súťaže nastúpil na najviac zápasov (spolu 45), v ktorých dosiahol úspešnosť 91,4% zákrokov. V spomínanej sezóne kryl 193 cm vysoký a 98 kg vážiaci gólman najviac striel - spolu 1252 - a zaznamenal 23 víťazstiev, čím drží rovnako prvenstvo medzi brankármi v rámci celej súťaže.

V rovnakom tíme odohral 27-ročný brankár aj ročník 2019/20, kedy mal vysokú úspešnosť 92,7% zákrokov. Rok predtým si vyskúšal dánsku najvyššiu súťaž v Herlev Eagles, po 19 sezónach zamieril opätovne do ECHL.  Windsor si v kariére pripísal tri štarty v American Hockey League (AHL).

Štyri sezóny strávil Windsor v juniorskej súťaži OHL, kde vystriedal štyri mužstvá. Následne nastupoval v univerzitnej súťaži US Sports, odkiaľ sa po výborných výkonoch v Brock University odrazil do profesionálneho hokeja.

HC SLOVAN Bratislava víta Clinta Windsora vo svojom mužstve a verí, že svojimi výkonmi prispeje k úspešnej sezóne.