Slovan posilní Joona Jääskeläinen

HC SLOVAN Bratislava podpísal s fínskym útočníkom kontrakt na jeden rok.

Dvadsaťštyriročný rodák z fínskej Imatry začínal svoju kariéru v SaiPe Lappeenranta, kde si prešiel mládežnckými kategóriami až po štarty v A-tíme v najvyššej fínskej lige.Jääskeläinen odohral 32 zápasov v najvyššej fínskej súťaži Liiga, do ktorej vstúpil už vo veku 20 rokov. Nastupoval za kluby SaiPa Lappeenranta a Jukurit Mikkeli. V prvých sezónach svojej kariéry medzi seniormi zároveň pendloval medzi nižšou súťažou Mestis, kde mal výborné štatistiky. V 127 zápasoch strelil 51 gólov a dosiahol 109 bodov, prevažne v drese materského klubu Ketterä Imatra.Slovenským hokejovým fanúšikom je mladý útočník známy predovšetkým z pôsobenia v Banskej Bystrici, kde v nedokončenej sezóne 2019/2020 patril k najproduktívnejším hráčom ”baranov”. Joona strávil v Banskej Bystrici jednu sezónu, počas ktorej nastrieľal 23 gólov a na rovnaký počet úspešných zásahov prihrával.Tento 178 cm vysoký, 80 kg vážiaci útočník sa po sezóne na strednom Slovensku presunul do českej najvyššej súťaže. V tíme BK Mladá Boleslav nastúpil v 63 zápasoch. Strelil 14 gólov a pridal 17 asistencií a podieľal sa na historickom postupe klubu do semifinále play off. Česko bolo jeho druhým zahraničným angažmán v kariére.„Joona je šikovné kreatívne krídlo, verím, že v Slovane bude patriť k lídrom tímu. Intenzívne sme hľadali takúto typológiu hráča do prvých dvoch formácií a na presilové hry. Tieto úlohy by mal bez problémov zastať Joona, ktorý má za sebou dve úspešné sezóny na Slovensku a v Česku. Sledovali sme ho už dlhšie. Pri rozhodovaní nám tiež pomohli dobré referencie od bývalého hráča Václava Nedorosta, ktorý v Boleslavi pôsobí ako športový manažér,” uviedol generálny manažér HC SLOVAN Maroš Krajči.Joona Jääskeläinen sa k mužstvu pripojí pred začiatkom spoločnej letnej prípravy na ľade v závere júla. Tešíme sa z jeho príchodu do klubu a želáme mu úspešnú sezónu, v ktorej bude Slovan priebežne oslavovať 100 rokov od svojho vzniku.