Slovan podľahol na ľade Vladivostoku

HC SLOVAN prehral na ľade Admiralu Vladivostok 1:2.

Admiral Vladivostok - HC SLOVAN Bratislava 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)Góly: 16. Sigarjov (Wright), 16. Sajustov (Gavrilenko, Fisenko) – 22. Šťastný (Jeglič, Chipchura)Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Blum (A), Bartulis (C), Volčenkov (A), Morrisonn, Zemčjonok, Gavrilenko, Kurašov, Sigarjov – Fisenko, Sabolič, Sajustov – Wright, Gorškov, Krasnoslobodcev – Makarenko, Kazakov, Žafiarov – Barbašev, M. Plotnikov, Alexejev.HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Kundrátek, Sersen (C), Švarný (A), Plastino, Starosta, Luža, Rosandić, Bačík – Taffe (A), Cheechoo, Chipchura – Musatov, Jeglič, Šťastný – Skalický, Vopelka, Lušňák – Pätoprstý, Šiška, Petráš.Rozhodca: Kulakov, Fatejev – Nesterov, ČernyšovDiváci: 5.841Slovan mal veľkú šancu už v prvých sekundách, keď po faule domácich zakončoval do Bobkova člen prvej formácie Kyle Chipchura. V deviatej minúte hrali domáci dlhú dvojminútovú presilovku za previnenia Lužu a Skalického, no z veľkého tlaku gól nestrelili. Napriek tomu sa dočkali v prvej tretine v rozpätí 26 sekúnd. Najsôr prekonal Brusta švihom Sigarjov, z druhého zásahu sa tešil dorážajúci Sajustov.Naši hráči sa hneď na začiatku druhého dejstva dočkali kontaktného gólu. Po dobrej práci Kylea Chipchuru sa presadil pohotovou strelou Andrej Šťastný. Admiral si následne zobral oddychový čas a po ňom pohrozil z hokejky Fisenka. V 32. minúte trafil lapačku Brusta lotyšský bek Bartulis.  Slovanisti robili v tretej tretine všetko pre strelenie vyrovnávajúceho gólu. Ako prvý napálil puk tvrdo na bránu Sersen, Bobkov bol pozorný. Domáci hokejisti výborne bránili a Říhových zverencov vytláčali mimo streleckých možností. Belasí to v samom závere skúsili aj v hre v šestici, no ani tlak a niekoľko striel druhý gól nepriniesli.Miloš Říha: Škoda prvej tretiny, ktorú sme prehrali 2:0. Od druhej časti hry sme sa zlepšili, boli lepším mužstvom.Domácich sme k ničomu nepustili, hrali sme veľmi dobre organizovane, aktívne. Škoda nevyužitých šancí, ktoré sme nedotiahli do konca. Domáci hrali pozorne v obrane, niekedy až na hranici čistoty. Chýbal nám možno väčší dôraz v predbránkovom priestore. Chlapcov však musím za tretí zápas pochváliť, dali zo seba všetko. Trip bol veľmi náročný, časový posun veľký, absolvovali sme dlhé prelety, tri noci sme prakticky nespali. Hráči však bojovali, snažili sa a robili všetko pre úspech mužstva.